Do napařovací žehličky liju obyčejnou vodu z kohoutku, ale zaslechla jsem názor, že by se tam měla dávat destilovaná voda, aby se netvořil vodní kámen.Co je na tom pravdy?Vždyt by se pak žehlení docela prodražilo...
My dáváme taky normálně z kohoutku a v pohodě
Někde na netu jsem četla nějaký chytrý článek, že do levných žehliček se musí dávat destilovaná voda, a naopak do těch lepších se dává normální voda. A v praxi to i souhlasilo, když jsem nakoukla do návodů u žehliček v různých cenových relacích.
My máme drahou žehličku, docela nový typ a dávaly jsme tam jen vodu z kohoutku a máme dost vodního kamene, teď jsem se to pokoušela čistit octem, trochu se to vyčistilo, ale nic moc, tak jsem začala dávat destilovanou...
Já mám žehličku asi za 4 tisíce, už si to zas tak přesně nepamatuji, ale myslím, že tam psali, že se má dávat destilka. Mám jí asi 3 roky a dávám destilku. Už jen když vidím ten vodní kámen tady v Brně v rychlovarné konvici atp., tak dávám destilku. Nechci si jí zničit. Asi záleží, taky jaka Vám teče voda z kohoutku.
tak to je zajímavé, z toho článku mám zafixováno, že do těch žehliček na normální vodu by se destilovaná vůbec používat neměla, protože je ničí, bohužel detaily už si nevzpomínám, ikdyž mi to přišlo zvláštní, protože, co by na destilované vodě mohlo být špatného, že?
Řiď se podle návodu k žehličce, každá to má jinak Pokud jsi už návod vyhodila, stačí "vygůglit" název a typ Tvé žehličky.
Používám destilku (kupuju na benzínce) a není pravda, že se prodraží - kupuji velký butel, stojí pár kaček a vydrží (a to jsem žehlící maniak).
V návodu mám kohoutí vývar, tak tam liju vodu z vodovodu. Má funkci pro odstranění usazeného kamene. Kamenolom v ní nemám, za 4 roky nepotřebovala zatím vyčistit.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.