Reaguji na Mrs.Stylish: Nevím proč bych o tom neměla mít nejmenší páru, nikde nepíšu, že bych nenavštěvovala přednášky nebo se nepřipravovala, jenom chci prostě ještě jeden "záchranný" obor (snadnější) k mojemu stávajícímu studiu na FSS, které taky úplně normálně navštěvuju, takže nevím proč bych jako neměla nic umět?
Mimochodem o té "vysoké" úrovni, jak píšeš, jsem slyšela hlavně od zhrzených vyhozených/nepřijatých.
Reaguji na Lady Marmalade: Já vím, že to nebude úplně zadarmo, to jsem napsala hloupě.
Reaguji na lulamae: Jestli můžu poprosit, tak by mě ty obory taky zajímaly.
Nebo máte někdo návrh na jiný obor (kombi) na jiné fakultě? Zajímá mě téměř vše kromě učitelství a IT. Chtěla jsem prvně nějaký obor, který se dotýká práva, ale když lulamae píše, že jsou to takové pseudoobory, tak jsem teď trochu zmatená.
Cituji lulamae: Pričom vás ale nevyhádzali kvôli "náročnosti" štúdia, ale preto, že Bc. si dávajú decká ako "záchranu" k Mgr. (kým nezistia, že to nie je totožné, že nemôžu prestúpiť, príp. sú to slováci, ktorí idú podľa klasického bolognského procesu...), príp. keď zistia, že je to fakt nanič, tak sa na to vykašlú.
nejmladší jsem tam byla tuším já, pro ty lidi, kteří to dělali při zaměystnání to opravdu náročně bylo, a můžeš si říkat co chceš. Mě osobně to přišlo jednoduchý, ale to je subjektivní pocit.
Ono se i VŠE říká, že je to těžší gympl a někomu to dá pěkně na *****. Nehledě na to, že mateeriály ke zkouškám najdeš a získáš i z jiných škol, jen to chce hledat.
Další věcí je studovat VŠ při zaměstnání a třeba dětech nebo pouze studovat a mít čas jen na školu. Já třeba studovala při podnikání a ať si to klidně někdo zkusí. Přijít z práce domů třeba v devět večer a jít se učit. Nebo jet na zkoušku a v průběhu operativně řešit věci s klientama.
Mám známeho a ten studoval klasická práva na Masaryčce a součastně kombinovaně ekonomku taky tam a to kombinované mu dalo daleko více zabrat než právnická,která podle něho byla lehká. Takže opravdu tohle generalizování nemám ráda. Každý má jiné možnosti a jiné podmínky ke studiu.
Cituji Sally Carrera: Další věcí je studovat VŠ při zaměstnání a třeba dětech nebo pouze studovat a mít čas jen na školu. Já třeba studovala při podnikání a ať si to klidně někdo zkusí. Přijít z práce domů třeba v devět večer a jít se učit. Nebo jet na zkoušku a v průběhu operativně řešit věci s klientama.
Ale to byla tvoje volba, to na obtížnost oboru nemá vliv. Prostě ten obor může být lehký, a že si ho ty (nebo někdo jiný) ztížíš okolnosmi na obtížnost oboru nemá vliv.
Reaguji na Sally Carrera:
Mala osm tu dlhý príspevok, ktorý som omylom, asi našťastie, zmazala.
Ako písala Reaguji na holly: - je to tvoja voľba a nikto iný sa za teba dobrovoľne nerozhodol. Mať VŠ nie je povinnosť a nechápem tú glorifikáciu "pracujúcich a študujúcich".
Patrila som medzi nich po celých 5 rokov. Niekedy dokonca dve práce zároveň. A čo?
Cituji PetullkaXD: Mimochodem o té "vysoké" úrovni, jak píšeš, jsem slyšela hlavně od zhrzených vyhozených/nepřijatých.
To nevím, já jsem se na tuhle školu nikdy nehlásila, mám radši Prahu a do Brna bych nikdy rozhodně dobrovolně nešla. Natož na školu, o které neslýchám vůbec nic dobrého.
Cituji Mrs.Stylish: do Brna bych nikdy rozhodně dobrovolně nešla. Natož na školu, o které neslýchám vůbec nic dobrého.
Tak toto je vyšší level
O Masarykovej univerzite, škole s takmer 100ročnou históriou, tretej najstaršej unvierzite v ČR (technicky možno vzato druhej) neslýcháš nič dobré?
Čo potom počuješ o Olomouci, Hradci, Plzni, Liberci...?
Resp. vieš, že aj tam sú vysoké školy vôbec?
Cituji holly: Ale to byla tvoje volba, to na obtížnost oboru nemá vliv. Prostě ten obor může být lehký, a že si ho ty (nebo někdo jiný) ztížíš okolnosmi na obtížnost oboru nemá vliv.
ale já si nestěžuju, já nejsem typ, který by si na něco ztěžoval, ale lehkost či těžkost daného oboru je prostě subjektivní. I o klasickém denním oboru můžu říct, že byl lehký, a jiný řekne, že se to nedalo zvládnout.
Taky je pravda, že na studenty z kombinovaných forem, koukají ti z denního studia většinou skrz prsty. Stejně tak jako vyučená kosmetička bude koukat skrz prsty na ženskou, která bude mít jen rekvalifikační kurz. To je prostě fakt (neříkám, že to dělají všichni, ale většina ano). Ale ruku na srdce, podle mne je daleko důležitější schopnost člověka obstát v zaměstnání a životě než to jestli má denní nebo kombinované studium
Cituji lulamae: Patrila som medzi nich po celých 5 rokov. Niekedy dokonca dve práce zároveň. A čo?
dvě práce na plný úvazek a k tomu denní studium, tak to jsi dobrá
Cituji Sally Carrera: podle mne je daleko důležitější schopnost člověka obstát v zaměstnání a životě než to jestli má denní nebo kombinované studium
Tak o tom žiadna.
Pokiaľ je človek šikovný, tak na väčišnu profesií formálne nepotrebuje ani žiadne vzdelanie (výnimkou je snáď len medicína, psychológia a právo - tam sa vyžaduje VŠ, aby človek mohol byť v určitých profesiách).
Cituji lulamae: Tak o tom žiadna.
Pokiaľ je človek šikovný, tak na väčišnu profesií formálne nepotrebuje ani žiadne vzdelanie (výnimkou je snáď len medicína, psychológia a právo - tam sa vyžaduje VŠ, aby človek mohol byť v určitých profesiách).
souhlas, ale ani ta VŚ nezaručí, že z člověka bude dobrý doktor (o tom bych mohla vyprávět), právník nebo psycholog.
mě ta dnešní doba plná titulů úplně děsí, z VŠ lezou děti s titulem jak naběžícím páse, ale málokdo něco umí, ale jdou tam, jen pro to, že titul je IN. Já sama vidím, když chodí životopisy na různé pozice, že mají pocit, že s titulem si z nich každý sedne na zadek. Kolikrát ani ostřílení lidi s praxí a zkušenostmi, nemají tolik sebevědomí jako oni
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.