Já teda nic nedávám, ne proto že bych byla skrblík.
Ale upřímně sestřičce v nemocnici, která vám donese léky, ale také se na vás mile usměje a zeptá se, jak vám je, taky nedáváte dýško
Paní na úřadě, která vám úředně ověří podpis, ale kromě toho se na vás taky usměje a zeptá se vás, jak se máte, taky nedáváte dýško.
a tak by se dalo pokračovat
Navíc platím 1500 Kč, v kadeřnictví jsem něco málo přes hodinu. Kdo z nás si vydělá 1500 Kč hrubého za hodinu. Já teda ne a nejsem špatně placená.
Cituji Danda28: Kadeřničina není sranda,neustálá školení,která nestojí pár korun ale pár tisíc
A ty si myslíš, že v jiných oborech je to jinak? Já pracuju v personalistice, taky chodím na školení, mám teda začít chtít po zaměstnancích, o které pečuju, dýško?
Cituji Miinka: A ty si myslíš, že v jiných oborech je to jinak? Já pracuju v personalistice, taky chodím na školení, mám teda začít chtít po zaměstnancích, o které pečuju, dýško?
Práce "mozkem" a práce "rukama" je sakra rozdíl, navíc by jsme v ČR měli být rádi za to jaké směšné ceny maji naše kadeřnice na to že mají DPH 20% .Radím se někdy v cizině podívat na ceny v salonech a hned budete vděčni a rádi za svoji levnou kadeřnici.
Cituji Miinka: Kdo z nás si vydělá 1500 Kč hrubého za hodinu. Já teda ne a nejsem špatně placená.
a v té ceně je nájem,inkaso,soc,zdr,materiál,práce,čas,výplata... a to není zrovna málo
Já dělám v obchodě a okolo lidí skáču jak idiot a nejen že nedají ani korunu, ale ještě jsou sprostí. A to taky "DĚLÁM RUKAMA" Všude záleží na lidech.
Dobrý den, ráda bych i já přispěla na dané téma. Zrovna včera jsem byla u kadeřnice, kam chodím na barvu a stříhání a platím 950. Nechala jsem jí dýško 50 Kč a pořád y toho mám divnej pocit, jelikože předtím jsem jí dávala 100 Kč. Při placní jsem byla už myšlenkama někde jinde a nedošlo mi to. V zahraničí jsou kadeřnické služby opravdu mnohem dražší. Např. v USA jsem za stříhání platila 60 dolarů a za stříhání a barvu 180 dolarů.
Cituji monca114: A to taky "DĚLÁM RUKAMA" Všude záleží na lidech.
ale jsi zaměstnanec a nemáš žádný starosti s krámem,zbožím atd to je sakra rozdíl.
Cituji klarice: Nechala jsem jí dýško 50 Kč a pořád y toho mám divnej pocit, jelikože předtím jsem jí dávala 100 Kč. Při placní jsem byla už myšlenkama někde jinde a nedošlo mi to. V zahraničí jsou kadeřnické služby opravdu mnohem dražší. Např. v USA jsem za stříhání platila 60 dolarů a za stříhání a barvu 180 dolarů.
U nás dáváme dýška do kasičky a z toho pro Vás kupujeme časopisy,pití,kávu ale i doplňky aby jste se u nás citíli dobře
Já ke kadeřnici chodím tak jednou za rok či za dva roky a dýško nedávám žádné. Ani jsem nevěděla, že se jim dává dýško. Ale vždy platím tak kolem stovky za stříhání a mytí.
A do budoucna se mi jim taky nechce dávat něco navíc.
Cituji Danda28: Práce "mozkem" a práce "rukama" je sakra rozdíl, navíc by jsme v ČR měli být rádi za to jaké směšné ceny maji naše kadeřnice na to že mají DPH 20% .Radím se někdy v cizině podívat na ceny v salonech a hned budete vděčni a rádi za svoji levnou kadeřnici.
Klasická výmluva práce rukama a mozkem.
I personalisté mají v ČR nižší platy než v zahraničí, jen tak mimochodem asi všechny profese mají v ČR nižší (reálný) plat než v zahraničí.
Cituji Danda28: Danda28 19. 7. 2010 22:05 hod. Poslat zprávu Přesná adresa tohoto příspěvku.
(Pro zkopírování.)
Upozorněte na nevhodný příspěvek!
(Reklama, vulgarity, pravopis, padělky,...)
Reagovat
Kliknutím vložíte jméno do svého příspěvku.
Označením textu a kliknutím vložíte citaci. Cituji Miinka: Kdo z nás si vydělá 1500 Kč hrubého za hodinu. Já teda ne a nejsem špatně placená.
a v té ceně je nájem,inkaso,soc,zdr,materiál,práce,čas,výplata... a to není zrovna málo
Právě proto tam píšu to slovíčko hrubého a i tak se mi to zdá moc
Jinak já dýška považuju za hloupost. Prostě člověk má svou práci odvádět dobře, dostává za ní plat. Pokud bude mě špatně odvádět práci podřízený tak ho vyhodím, ne že mu dám peníze navíc, aby jí dělal dobře.
Cituji Danda28: ale jsi zaměstnanec a nemáš žádný starosti s krámem,zbožím atd to je sakra rozdíl.
Třeba má takovou starost, které se říká hmotná odpovědnost
Dávat dýško při placení služeb je prostě zvyk, konvence. Někdo to dodržuje, někdo ne, nedělala bych z toho vědu. Kadeřnici, servírku nebo prodavačku to samozřejmě potěší, dáváme tím najevo spokojenost, ale neměly by to považovat za samozřejmost, protože na to není nárok.
Cituji venysek1: Pracovala jsem při škole v obchodě a málo kdo něco nechal a rozhodně jsem na toho kdo nedal nekoukala skrz prsty. Ale proč to řešit, cena je daná a kdo je spokojený, dýško dá, kdo není, tak nedá, každopádně to není povinost ani slušnost a rozhodně bych za to nikoho nepomlouvala!
Já nikoho nepomlouvám, jen říkám, že jsou lidi žgrti. A ti, co si hrají na hvězdy, ti jsou úplně nejhorší.
Reaguji na Danda28:
Mám starostí víc než dost. Mám hmotnou odpovědnost, takže když někdo něco ukradne nebo rozbije, tak to platím. Na to by mi ta dýška pomohla. To, že je člověk zaměstnanec neznamená, že nemá starosti. Taky nechápu proč teda podnikáš, když je podle tebe asi lepší být zaměstnanec. Vše má své pro a proti. Každý svého štěstí strůjcem...
Navíc se tady bavíme o dýšku a ne o nájmu atd.
Cituji MadGirlNancy: Mě tohle dávání dýšek leckde strašně moc vadí. Myslím si, že i v restauraci je to číšníkova práce a pokud s ním nejsem ěxtrémně spokojená nerada dávám cokoli. Nedokážu si představit, že bych si na rodičáku připravila mističku a chtěla "dýško" po rodičích, že jim celý den učím a hlídám děti...Kadeřnici, kosmetičče, masérce ani nehtařce nedávám nic, stejně tak taxikářovi, PPlkářovi...však se nebojím, že jsou na mém dýšku závislí. Vadí mi to automatické očekávání.
Presne tak, myslím si presne to isté Hlavne sa mi otvára nožík vo vrecku, keď počujem, že mi nemá ako vydať (akože) , pritom viem, že má a len čaká kedy poviem, že to je v poriadku. Ak robí niekto v službách, má sa k človeku normálne správať (nielen keď má dobrú náladu), netváriť sa, že ho požiadavkou napr. utrieť stôl otravujem, že pozdraviť a odzdraviť je namáhavé,že "nepočuje" a podobne. Služba je od slova slúžiť a to by si bolo treba uvedomiť, hlavne keď nejde o jediné kaderníctvo, reštauráciu,kozmetičku...v meste. Odmenou pre nich predsa je, že prídem znovu, prípadne ich odporučím známym. Sprepitné dám len ak je servírka/kaderníčka atd. MIMORIADNE ochotná, napr. sa posnaží aby sme mali jedlo na stole veľmi rýchlo lebo vie, že sa ponáhľame, prípadne extra požiadavky vybaví akoby o nič nešlo, ak kaderníčka je ochotná strihať aj mimo prac.hodín... V žiadnom prípade nedávam automaticky lebo "tak sa to robí a keď nedám, som lakomec a budú ma po meste ohovárať " Nie som držgroš, ale vážim si peniaze, ktoré mám za svoju (nie jednoduchú) prácu- no nemám ich toľko, že by som ich mohla rozdávať každej osobe, ktorá mi podstrihne končeky, donesie zákusok, nalakuje nechty - za to dostávajú plat a to, že sprepitné nieje úplne automatická vec, vedeli už keď sa rozhodovali pre zamestnanie. Ak mám filantropickú chvíľku, tak dám peniaze napr. na zbierku boja proti rakovine alebo kúpim nejakú maličkosť kamoške, aby jej spravila radosť.
Mnoho povolaní je v dennodennom kontakte s ľuďmi, vidno, že si na svojej práci dávajú záležať, stojí ich viac námahy (pritom plat nieje vysoký ani náhodou) a sprepitné nevideli nikdy- poznám viacero zlatých sestričiek (zo štátnej nemocnice) a extra zlatú pani poštárku a pochybujem, že niekedy dostali navyše niečo iné než max.kávu alebo bonboniéru.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.