HelliDior
sem se plácla pře kapsu. Je to víc. Ale jsem opravdu z jiného kraje,. U nás děti nemají ve třídě nikdo ani mobil / jupíí /.
Nechci, aby se dítě učilo kvúli penězům. Peníze jako motivaci k učení prostě neberu.
No tak já jsem nedostávala peníze do třetí třídy vůbec. No a pak co začala u nás ve škole kantýna tak mi mamka myslím dávala něco kolem 30kč denně na sváču a mlsky co jsem chtěla.
Jinak až malá půjde do školy budeme to dělat jako u Helli - za jedničku - 10kč, za dvojku - 5kč, za trojku - nic, za čtyřku - vrátí 5kč, za pětku - vrátí 10kč. Myslím si že je to pěkná motivace, nejen pro dobré výsledky ve škole ale i se naučí šetřit a hospodařit s penízkama. Ty penízky bude mít jen pro svojí vlastní potřebu. Na svačinu bude dostávat nebo bude mít z domu. Myslím že to takhle budeme dělat nějak do třetí, čtvrté třídy ale rok co rok částku trochu zvýšíme. Od té páté bych najela pak na měsíční kapesné.
Ellodin
Asi tak a než ta moje vyroste,tak to bude vše tak drahé,že bude dostávat 50kč za jedničku
Cituji marrie: Tak to jsme +- stejně staré, mě je teď 23. Takže to opravdu bylo v době, kdy ledňáček tu korunu stál teda doufám, že si to dobře pamatuju
Jojo, jsem ročník 87 Ale tenkrát nejenže ty ledňáčky stály kačku, ale byly i krémovější a chutnější. Ale to bychom se už pomalu dostaly k jinému tématu...
Holky, když jsem byla malá, tak taťka podnikal a byli jsme celkem zazobaní (kde jsou ty časy ). Ale stejně jsem dostávala pouze těch 5 kaček a vím, že to bylo jen a jen dobře. Vážím si peněz a umím dobře hospodařit (teda starouš na to má asi jiný názor, ale snažím se v rámci možností
Cituji HelliDior: Asi tak a než ta moje vyroste,tak to bude vše tak drahé,že bude dostávat 50kč za jedničku
Spíš 5 eur...
ono to asi hodně záleží na povaze a na výchově...dělala jsem často vedoucí na táboře...a co jsem tam viděla...některé děcka ze základní školy utrácela víc peněz než já...rodiče dali...mno, nechápu, jak může někdo dát dítěti v první třídě s sebou na tábor, kde má všecko, jídlo, zaplacené všechny výlety...a navíc je chata v lese, 700 kč to jsem koukala. dítě je utrácelo na výletě za naprosté koniny, sladkosti apod.
nikdo (!), ani jedno dítě, se nesnažilo koupit něco rodičům, nebo třeba bráškovi, co zůstal doma. myslely jen na sebe.
na druhou stranu, dnes je 10 kč na týden naprosto nic. není to fakt ani na nanuka. moje malá skoro neteř to má tak, že dostává na týden 40 kč (věci do školy, boty a všechny takové věci jí samozřejmě kupují rodiče, nějakou sladkost na den si nese z domu) - s těmi může naložit jakkoli, je to jen na ní. na ježíška už nevěří, takže dárky bude opatřovat. bylo jí řečeno, že žádné peníze navíc nedostane. pokud tedy chce někomu něco dát, musí spořit. je ekonomicky založená a spoří ještě občas dostane něco od babiček a tetiček.
já jsem začala dostávat kapesné až na gymnáziu...na vyšším už jsem dostávala i nějaké tisíce, nevím přesně kolik na měsíc. bylo to hodně peněz, ale já za ně platila všecko, dojíždění, nové boty, obědy...jak jsem si to rozvrhla, bylo na mně. naši mi přidávali jen na neočekávané výdaje, když se mi třeba rozpadl kabát. jinak jsem si hospodařila sama. to je podle mě docela dobrý systém. aspoň mně se osvědčil.
imoen
U vás se nedá koupi nanuk do 10 Kč. Proboha, kde to žijete ?
Cituji Píďalka: U vás se nedá koupi nanuk do 10 Kč. Proboha, kde to žijete ?
Určitě se dá sehnat, ale jakou to bude mít kvalitu..
Píďalka
existuje nadsázka ale za 10 kč se dá koupit jedna věc (oplatek, nanuk) a ušetřit nic. to je nefér, podle mě by kapesné (pokud tedy je) mělo být nastavené tak, aby si dítě mohlo něco malého koupit pro sebe a ještě něco i hodit do prasátka.
(snad nikoho neurazím, ale malé dítě které celé kapesné hodí do prasátka, mi nepřijde úplně normální, ale nějak moc dospělé...dětství je i o užívání si dobrých věcí
Ja by som prvákovi nedávala nič, možno do prasiatka, ak ostane občas z výdavku z nákupu, na narodky, ak by od niekoho dostal peniažky -tiež do prasiatka Všetko, čo by potreboval by bolo kúpené, alebo by dostal (v rozumnej miere) takže dosť zbytočné podľa mňa. Tak v 3. ročníku by som uvažovala o nejakom vreckovom-možno. Môj brat má 15. nedostáva žiadne vreckové, občas si zarobí zapisovaním zápasov+čo dostane k sviatku od rodiny. Ako motiváciu za známky má niečo sľúbené na konci školského roka, ale bez kompromisov, ak sa mu známky nepodarí udržať nedostane nič.
Náš kluk (18 let) ve třeťáku na střední dostává 200kč na školní týden(po-pá),svačinu i minerálku si vozí z domova,na víkend podle potřeby,když jde někam pařit,tak dostane na přiměřenou útratu...maximálně však 500 kč,pokud není třeba plesová sezona,kdy jasně dostane víc.
Platím mu benzín do auta,ale pouze jednu nádrž na měsíc,autopojistku,telefonní paušál,internetový paušál,školné a samozřejmě veškeré potřeby kolem školy.
Prostě svoje peníze má jen pro sebe a veškeré potřeby hradíme jako rodiče my.
Já se divím některým, že s tím vaše děti vyjdou, mně v dnešní době připadá všechno hrozně drahé. Před asi 16- ti lety jsem dostávala 20 Kč denně a nezdálo se mi, že bych až tak utrácela, ale tak nálepky, něco z papírnictví, sladkosti, atd...hračky, na to jsem měla a nechtělo by se mi o vše extra prosit rodiče, ale ani tenkrát mi to nepřišlo, že bych měla nějak moc peněz...asi jsem divná. Možná to bude tím, že jsem si spoustu věcí kupovala sama bez rodičů, radši s kámoškama, nebo sama(tím myslím sladkosti, drobné hračky, věci z papírnictví..) a přišlo mi to lepší, než kvůli každé blbosti prosit rodiče o peníze.
Laky
Tak mi to přijde v pořádku. Odpovídající věku. Odmítám dávat 100,-- Kč týdně v šesti či sedmi letech.
Dcera je malá, všude zatím chodí se mnou, vše jí zaplatím, tak nač ještě tolik peněz. Od babiček dostává peníze občas k různým příležitostem, dostává když jede na výlet či tábor. Letos měly třeba doporučenou částku 200,-- Kč na týdenní tábor. Přivezla většinu domů. Zbytek si uložila. Prostě každý jsme jiný. Ve škole opravdu téměř nikdo / v jejich třídě / kapesné nedostává.
mě se zdá 10,- pro děcko v první třídě naprosto dostačující. Nechápu za co by mělo utrácet a na co vůbec dostávat peníze, když mu vše hradí rodiče.
Docela se mi tu protáčí panenky když čtu kolik některé z vás měli kapesné... docela by mě zajímalo, co jste s těmi penězi jako děcka dělaly, pochybuju, že to byli rozumně utracené peníze... Nechápu rodiče, co přehnaně financujou svoje děti, ty děti si nikdy neuvědomí hodnotu peněz a nebudou si toho vážit.
Já jsem nikdy neměla stanovené kapesné, vždy když jsem potřebovala tak sjem přišla za rodiči a dali mi peníze, to co mi zbylo jsem si šetřila a pak utrácela za naprosté kraviny... peněz jsem si začla vážit až když jsem od patnácti začla chodit na brigády a zjistila kolik dá práce ty peníze vydělat
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.