Já jsem teda nepozorovala, že by mi cokoli na mytí obličeje nějak sráželo účinnost Glyca, pokud se to PH nespláchne při oplachování, tak to možná sníží o nějaké zanedbatelné %...
Jinak existuje mýdlo Salisul, se sírou a kys. salicylovou, to snad zásadité nebude.
Reaguji na RomanKaS: Jestli se sama loupeš, tak to asi s těmi experimenty přeháníš. Já si radši připlatím za Glyco, které už znám a je pro mě v pohodě, jaképak smývání, nic takového v návodu není.
Reaguji na piper: Jasně...děkuji moc za rady od zkušené.Budu určitě postupovat, tak jak bych měla. Jsem tady v tomto směru hodně opartná, než abych si s něčím na pleti ublížila.Kéž by něco konečně pomohlo na nerovnosti v mé pleti. Ještě jsem se chtěla zeptat.Uškodilo by nějakým způsobem, pokud bych si po nějaké době užívání a natírání celoplošně trošku krémíku natřela nad horní ret?Na sjednocení pleti?Mám x let pigmentové skvrnky...zřejmě za puberty špatnou depilací a po následném strávení na sluníčku se mi udělaly pigmentové skvrnky.Někde jsem se tu dočetla, že někomu snad na pigmentové skvrky Glyko A pomohlo. Nad rtem se mi zdá pokožka dost citlivá.
Cituji luccykaplic: Uškodilo by nějakým způsobem, pokud bych si po nějaké době užívání a natírání celoplošně trošku krémíku natřela nad horní ret?
Já myslim, že by to nevadilo. Zase by to chtělo po čase zkusit opatrně, pokud by to dělalo neplechu, tak smýt, pokud ne, tak proč nemazat i nad ret, když je to třeba . Když se k tomu přistupuje rozumně a ne hrrrr - čím víc namažu, tím líp - tak se není čeho bát.
já se s tím nad rtem mažu bez problémů běžně, ucpávají se mi póry i tam, osobně bych řekla že okolí očí nebo rýh okolo nosu je citlivější než nad rtem.
Cituji mufallo: Jestli se sama loupeš, tak to asi s těmi experimenty přeháníš.
Ale chemický peeling je právě o tom, že se sloupneš. Z tohoto důvodu si to dělám v koncentraci 50%. Jedná se o střední peeling. Na stejném principu funguje i hluboký peeling Fenolem, který už je opravdu drasťák a potom se na obličeji vytvoří krvavá krusta, chodí se na převazy - čím hlouběji do kůže, tím více to odstraní např. jizvy, hluboké vrásky atd. Takže já mám od kyseliny glykolové to, co jsem očekávala - sloupne se mi kůže z obličeje a pod tím je nová růžová pleť - časem bez jizev, akné, fleků a pigmentací. Z tohoto důvodu se to dělá v kosmetických salonech.
Cituji piper: To "ostatní" je nějaký krém, ale fajn krém. Shodly jsme se tu, myslím s mufallo, že nám dokonce připadá, že Glyco pěkně hydratuje,
Brala jsem to tak, že tím krémem řešíte nějaký problém - takže čím rychleji, tím lépe - proto jsem psala, že 12% glycol acid je pomalejší způsob. K tomu, že ten krém skvěle hydratuje - no jak by ne, když obsahuje kys. glykolovou. Ta má tu schopnost, že uzamkne v pleti vodu a tím pádem má velkou hydratační schopnost. Potom taky nutí kožní buňky vytvářet přírodní kolagen a z toho důvodu zase dochází postupně k vyplnění více nebo méně hlubokých vrásek. Vždyť jakýkoliv hydratační krém je jen bariéra, kterou si natřeš na pleť a tak zabráníš části vody, aby se odpařovala. Žádný krém nedokáže proniknout hlouběji, než je svrchní vrstva pokožky epidermis (od toho ji právě máme, že se přes ni nic nedostane, pokud není poraněná) a ať tvrdí reklamy cokoliv, krém je pouze chemická složenina, která ti nedokáže dopravit do pokožky molekuly vody. Výjimkou je práve glykolová kyselina, která se ti přes svrchní vrstvu "prožere" a proto má tak silně hydratační schopnost. Nechci tady nikoho poučovat, ale zas si říkám, že by to mohlo někomu být užitečný, protože já jsem tyhle informace taky nezdědila, ale musela jsem je najít
Cituji mufallo: Já jsem teda nepozorovala, že by mi cokoli na mytí obličeje nějak sráželo účinnost Glyca
Já jsem to pozorovala. Sulfát z pleti nedokážeš smýt, kůže není mramorová podlaha, při mytí nabobtná a nacucá to. I když jsem si několikrát opláchla obličej a pořádně otřela, tak mi kyselina stejně účinkovala méně. Pro srovnání jsem ji musela nechat účinkovat 12 minut, bez mýdla se tahle doba zkrátila na nějakých 8min. - aspoň podle rekace pleti. Taky jsem nechápala tak velký rozdíl, ale je to tak.
Už to radši nechám být, aby mě nesmazali, vlastně jsem původně chtěla napsat jen o tom laureth sulfátu
Cituji RomanKaS: Brala jsem to tak, že tím krémem řešíte nějaký problém - takže čím rychleji, tím lépe - proto jsem psala, že 12% glycol acid je pomalejší způsob.
Jo tak. Takhle jednoznačně bych to ale neviděla. Někomu stačí nižší koncentrace a i ta má pozitivní účinky. Takže někdo používá Diacneal, někdo Glyco A a někdo si doma dělá chemický peeling o mnohem vyšší koncentraci jako ty nebo na něj někam dochází. Já třeba byla maximálně spokojená s Glycem. Doma bych se bála takhle experimentovat, i kdybych toho plno načetla, ale to je samozřejmě moje mínus.
Reaguji na piper:
Tak jestli se i já můžu připojit do diskuze, tak jsem si našla na stránkách mé oblíbené lékárny, že firma Isis vyrábí i čistící gel a upozorňuje tam přímo, že je bez mýdla - doporučení k použití je uvedeno také u Glyca A - v řadě Teen derm - čistící gen na mastnou pokožku a akné. Tak snad to někomu pomůže.
Cituji Miquila: Tak jestli se i já můžu připojit do diskuze
Určitě ano
Cituji Miquila: firma Isis vyrábí i čistící gel a upozorňuje tam přímo, že je bez mýdla
Děkujeme za tip. Stejně je to zajímavý, já mam doma výrobky, u kterých je výslovně napsaný, že neobsahují mýdlo a přitom obsahují RomankouS zmiňovaný laureth sulfate
tak začínám s Glycem teprve 5tý den, takže později poreferuji, jak to dopadlo u mne....teď je ještě brzy soudit jsem mooooc zvědavá
Tady je složení toho isis teen gelu:
AQUA (WATER), SODIUM COCOAMPHOACETATE, PEG-40 GLYCERYL COCOATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, SODIUM COCETH SULFATE, TRIETHANOLAMINE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SALICYLIC ACID, SILICA, PPG-26-BUTETH-26, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CHONDRUS CRISPUS (CARRAGEENAN), PEG-7 GLYCERYL COCOATE, POLYETHYLENE, PHENOXYETHANOL, HYDROXYPROPYL GUAR, PARFUM (FRAGRANCE), CHLORPHENESIN, SODIUM LAUROYL OAT AMINO ACIDS, DISODIUM EDTA, TRICLOSAN, METHYLPARABEN, COPPER PCA, ZINC PCA, XYLITYLGLUCOSIDE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ANHYDROXYLITOL, SODIUM CHLORIDE, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN, ETHYLHEXYL SALICYLATE, CI 42090 / BLUE 1 LAKE, ISOBUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYL AVOCADATE, XYLITOL, DIPROPYLENE GLYCOL, BOSWELLIA SERRATA RESIN EXTRACT.
Takže tady je rozdíl oproti většině mycích gelů, že místo laureth sulfate (mimochodem je také komedogenní), je tu jako hlavní mycí složka Sodium cocoamphoacetate a jako podpůrný "umývač" ještě síran sodný (sodium coceth sulfate). Sodium cocoamphoacetate je několikanásobně šetrnější a nezpůsobuje podráždění očí a kůže ani ve vyšších koncentracích, než bývá v kosmetice - naopak laureth sulfate má dráždivé účinky i v nižších koncentracích, než jsou obvyklé v mycích gelech.
Jediné, co mi tu nevyhovuje, je Triethanolamin, to je známý neutralizátor kyselin - takže ohledně použití kyselin je to z bláta do louže, ohledně použití jako odličovač, bych tomuhle gelu dala určitě přednost před jakýmkoliv jiným, co obsahuje ten laureth sulfate. Jediná nevýhoda je poměrně vysoká toxicita Triethanolaminu. Do dalších analýz se nebudu ani pouštět, protože tenhle gel není ohledně dalšího složení horší, než většina ostatních, takže nemá smysl kritizovat.
Reaguji na Miquila: určitě to byl dobrý tip, pokusím se díky tomu vypátrat mycí gel s obsahem toho šetrnějšího umývače, ale bez zbytečných toxinů. Jen doufám, že to nebude vnímán jako off topic - ráda bych našla mycí gel, který nebude narušovat účinky glyko A.
Cituji RomanKaS: pokusím se díky tomu vypátrat mycí gel s obsahem toho šetrnějšího umývače
Jestli něco najdeš, dáš nám pak vědět, viď
Cituji RomanKaS: Jen doufám, že to nebude vnímán jako off topic
Glyca se to týká, tak snad ne...
Tedy..také mne to moc zájímá Nikdy jsem tolik mycí gely neřešila, ale pokud by to rušilo účinek Glyco A? Několik let se odličuji olejem od saloosu a poté ošetřím pleť tonikem od Ryoru (na mastnou a smíšenou pleť) poté nanesu Glyco A....(jen večer) ráno použiji svůj oblíbený pleťový olej Saloos lemon tee trea a je to...
Jinak bych po týdnu poreferovala ohledně Glyca (i když asi né moc významně, páč je brzy), ale loupání u mne nenastalo, spíše jen takové lokální drolení vypučených komedomků...které jsem měla jako bouličky pod kůží a stále mám, jak říkám je brzy. Přijde mi to, že je vytahuje ven "takže boj o výdrž nesahat"...jinak pálení pouze prvních pár vteřin a asi hodinku jsem místy jakoby červeňoučká od slunka nebo jakobych si zaběhala a pak už dobré...Tak snad to tak půjde dál a za měsíc uvidím nějaké výsledky.
Tak jsem našla zhruba TOTO, to jenom pro představu. Jmenuje se to Alcina čistící gel, cena okolo 260Kč. Je to na každý typ pleti a co se týče hlavních sajrajtů, tak ty v tom nejsou - neměla jsem čas to projet všechno - z hlavy to nevím, musela bych se podívat do seznamů ohledně těch látek. Každopádně - mělo by to být OK pro ty naše kyselinové kůry - už proto, že to obsahuje mléčnou kyselinu (ta se používá zhruba stejně jako glykolová). Je jasný, že umytí probíhá spolu s vodou, která to PH zvyšuje, ale zas to nebudem přehánět. Důležitý podle mě je, že nás nebude terorizovat laureth sulfate
složení dávám zvlášť ještě sem:
AQUA, GLYCERIN, SODIUM COCOAMPHOPROPIONATE, DECYL GLUCOSIDE, SORBITOL, XANTHAN GUM, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, ZINC PCA, DIPROPYLENE GLYCOL, PARFUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, BENZOPHENONE-4, CITRIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CI 42090, CI 47005.
Takže pokud najdete na netu něco ještě lepšího (čím kratší seznam ingrediencí, tím líp) a třeba i levnějšího, tak to sem hoďte.
Doporučuji pořídit si lávovou mycí zem od Logony. http://www.biooo.cz/myci-zem-lavaerde-logona-p-189 4.html Je to 100% přírodní prášek, neutrální PH, používám běžně k mytí obličeje nebo i celého těla. Když ho nechám účinkovat, mám skvělou pleťovou masku. Čistí, stahuje póry a je to plné minerálů. Používám už přes rok (i s kombinací Glyco A na noc) a už bych neměnila. Jediná nevýhoda je, že důkladně neodličuje. Ale to řeším micleární vodou z lékárny (např. Bioderma) a potom se ještě umyju lávovkou. Make-up používám výjimečně, tak mi to nevadí.
Reaguji na simuška: koukala jsem na odkaz docela jsem o tom uvažovala, ale dočetla jsem se, že se používá na vlasy? Jakou ty máš pleť?Já spíše mastnou....opravdu po celý den lesknu jako psí koule Tak jestli by to bylo pro mne vhodné
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.