Muj přítel je na nemocenský a chtěli byjsme na dovolenou nemáte s tím někdo zkušenosti jestli to je velký risk? Víme, že na chatu by kontrola určitě nepřišla.Děkuju moc
Cituji Karroll: Víme, že na chatu by kontrola určitě nepřišla.
Kontrola příjde na tu adresu, kterou má napsanou v neschopence, což chata zřejmě není, ne?
to jo, na chatu kontrola rozhodně nepřijde, ale přijde k němu domů a když tam on nebude, tak pr.ser...
Není problém změnit si adresu marození, takže byjsme mohlo dát adresu chaty na 14 dnu. Spíš nám jde o to jestli si třeba sociálku nehlídá jestli člověk nevycestoval ze země.
jako do zahraničí? to by mohl uvést jako místo, kde marodí, ale musí to povolit lékař po písemném souhlasu orgánu nemocenského pojištění - o tento souhlas byste museli požádat a pak by to ještě musel potvrdit jeho lékař
může si nechat přepsat nemocenskou na tu chatu,
nicméně, buď je nemocný a má to kvůli nějakému problému, který vyžaduje léčení, takže má ležet a ne běhat na dovolené, nebo nemocný není a nemocenskou nepotřebuje, případně, pokud má nějaký problém chronického charakteru, lze se zkusit domluvit s lékařem na delších vycházkách, ale podle posledních zpráv už lékaři celodenní vycházky vypsat nesmí, a to ani v případech, kdy by to bylo vhodné (psychická onemocnění, rizikové těhotenství, kde není důvod držet ženu doma, ale ta prostě nesmí pracovat a stresovat se)
jo aha, asi to myslíš tak, ža byste napsali, že marodí na chatě a normálně jeli do zahraničí na dovču? pokud by ale kontrola na tu chatu přišla, tak je jedno, jestli je venku v lese, nebo jestli je v Chorvatsku na dovolené...to už je jedno, prostě není doma....tak můžete spoléhat na to, že kontrola nepřijde, ale je to risk
Přítel marodí už pul roku, protože čeká na operaci a vycházky má od 8 do 20:00
Ano, chtěli bysme do Maroka. A jak dlouho takový proces trvá?
Jojo přesně tak. Soused marodí už skoro rok a žádná kontrola nepřišla je to opravdu zapadákov. Máme, ale strach že by si to sociálka nějakým zpusobem zjistila.
tady je o té žádosti -
Dobrý den,
pobývat v cizině během doby pracovní neschopnosti Vám může povolit ošetřující lékař. Avšak lékař tak může učinit až po předchozím písemném souhlasu příslušného orgánu nemocenského pojištění, kterým je Okresní správa sociálního zabezpečení. O tento souhlas si musíte zažádat prostřednictvím tiskopisu, který naleznete i na stránkách ČSSZ. K žádosti musíte připojit i vyjádření ošetřujícího lékaře.
OSSZ je povinna do 5 pracovních dnů (ode dne následujícího po dni, kdy mu žádost byla doručena) rozhodnout a vyrozumět Vás a ošetřujícího lékaře. Jestli Vás nebo lékaře ve stanovené lhůtě nevyrozumí, má se za to, že souhlas byl udělen.
Lékařem stanovený režim jste i během pobytu v cizině povinná dodržovat. To znamená, že musíte respektovat stanovený léčebný režim, zdržovat se v místě pobytu v zahraničí a dodržovat rozsah a dobu vycházek. Můžete být zkontrolována i v zahraničí. ČSSZ má právo požádat orgán, který zabezpečuje správu sociálního zabezpečení v cizině, o vykonání kontroly, zda režim dodržujete. Jestli k tomu v praxi dochází (případně jak často) bohužel nevíme.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.