Ahojky holky, příští rok se budu hlásit na psychologii na UPOL, kde žádají, aby uchazeč měl za sebou již nějakou praxi v oboru.... Říkala jsem si, jo to je v pohodě, tak rok budu docházet někam do domova dětí a pomáhat tam jako dobrovolník. Teď jsem se hlásila jako dobrovolnice na tábor s dětmi, ovšem tam mě nevzali, protože nemám žádnou praxi... Tak mi někdo řekněte, kde tu praxi mám sehnat, když všude požadují již nějakou předešlou praxi?...Jak může člověk bez praxe získat praxi, když nemá praxi? Jsem z toho už zoufalá, protože mám pocit, že to prostě nejde... Doufám, že mi rozumíte... Děkuju za nějaké rady...
To znáááám......no...jedině nějaké neziskovky zkusit? Nebo dobrovolnická centra... A víš co je nejlepší? Já jsem takovou praxi měla v rámci bakalářského studia povinnou a když žádám někde o místo nebo i v rámci dalšího vzdělávání, všude je mi řečeno, že mi to neuznají, že nemám klasickou praxi jako zaměstnanecký poměr. Tak kde jsme? Den má jen 24 hodin, to za a) a za b)vůbec tu praxi sehnat je docela záhul.
Blogerka
Ahojky,podívej se kdyžtak na www.neziskovky.cz ,do sekce volná místa,třeba něco najdešHodně štěstí
Blogerka
Cituji Lentilie: všude je mi řečeno, že mi to neuznají, že nemám klasickou praxi jako zaměstnanecký poměr. Tak kde jsme?
To je na ránu,tenhle přístup!Strašný!Přesně,jak to napsala Frau_Jaja:
Cituji Frau_Jaja: Tak mi někdo řekněte, kde tu praxi mám sehnat, když všude požadují již nějakou předešlou praxi?...Jak může člověk bez praxe získat praxi, když nemá praxi?
Tomuhle systému,nesystému fakt nerozumim
Cituji Lentilie: Nebo dobrovolnická centra...
No přesně tohle jsem měla na mysli... Ani tam mě nevzali, protože nemám praxi s dětmi... Na jednu stranu to chápu, protože nechtějí vzít jen tak někoho... Ale na druhou stranu je to velké mínus pro mě, protože já bych ráda pracovala jako dobrovolník (a je mi jedno, že zadarmo), ale prostě nemám šanci...
Cituji Lentilie: když žádám někde o místo nebo i v rámci dalšího vzdělávání, všude je mi řečeno, že mi to neuznají, že nemám klasickou praxi jako zaměstnanecký poměr.
Jojo, z toho mi taky hlava nebere... Je člověk, který třeba pět let docházel do dobrovolnického centra, zná ty poměry, dokáže se vyrovnat s různými situacemi, hlavně ví, jak ty situace řešit... Pak je člověk, který absolutně ždánou praxi nemá a ti zaměstnavatelé tyto dva lidi hážou do jednoho pytle a je jim úplně jedno, že jeden je tam zcela nezkušený a druhý je... Nechápu to prostě!
Danice: děkuju , zkusím mrknout tam...
Danice
Ani já ne, bohužel. A bohužel musím konstatovat, že i ony neziskovky (ne samozřejmě všechny!!) jsou, co se dobrovolníků často docela nepřátelské. Na jedné straně bez nich defacto nemůžou existovat, na druhé si řada z nich z těch dobrovolníků dělá nevolníky nebo se je vůbec bojí přijmout, aby náááááááhodou onen dobrovolník nenahlédl do jejich hospodaření a nevynesl z firmy nějaké tajemství. Věřte mi, tohle jsem na vlastní kůži zažila.
Co třeba praxe jako dobrovolník v nemocnicích? U nás vloni hledali dobrovolníky, kteří by docházeli např. dvakrát týdně za nemocnými nebo za staršími lidmi a pokecali, povzbudili je, někoho takového hledala i ADRA a jiné podobné organizace. Dostali jednodenní školení, supervizora, rady, tipy... nebo domovy důchodců apod., když nevyšly ty dětské domovy.
Co jsem četla na letáčku, tak myslím, že se o tom nezmiňovali. Tam šlo vyloženě o to, abys navštěvovala pacienty. Zkusím na netu dohledat ten leták...ale asi neuspěju.
Edit: zatím jsem to nenašla, ale našla jsem toto z netu o té akci:
"Cílem dobrovolnické služby je zlepšovat psychosociální podmínky pacientů. Nejedná se však o žádnou terapii, ale o přátelskou návštěvu lidí, kteří dobrovolně navštěvují nemocné,"... "Dobrovolníci čtou pacientům noviny, knížky, chodí s nimi na procházky do zahrady, hrají společenské hry nebo si s nemocnými jen tak povídají,..."
U nás na speciální pedagogiku nikoho bez praxe taky nevezmou, ale nikdy se mi nestalo, že by mě někde jako dobrovolníka nechtěli.... Odkud jsi?
Etenité
Ahojky, hledali dobrovolníka na tábor s hůře začlenitelnými dětmi do skupiny - hyperaktivní, šikanovaní, i šikanující, outsideři atd, atd...Tak jsem se tam hlásila a neuspěla jsem. Na jednu stranu to fakt chápu, protože nemít žádnou praxi s dětmi a jít přímo do takového "extrému" je docela odvážné...
Jsem na psychole a dělala jsem na střední třeba v mateřské škole, navštívila různé semináře, kurzy. Fajn je projekt Pěti P, určitě by vzali i na pomoc v domově dětí či důchodců. Nebo jsem byla na táboře s autistickýma dětma. Pak jsem pracovala u jedné psycholožky (administrativu a za odměnu mě pak vzala třeba na výcvik či supervizi). Kamarádka zase pracovala v kojeneckém ústavu. Já myslím, že těch možností je strašná spousta, hlavní je to nevzdat a ptát se a ptát.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.