Za odpočinkem do evropských lázní
Lázně Szechényi v Budapešti
Lázně Szechényi patří k nejznámějším lázním celého Maďarska, přičemž byly vybudovány teprve na počátku 20. století a ve srovnání s ostatními lázněmi patří tedy k těm novějším. Lázně jsou rozděleny na vnitřní a vnější část, přičemž bazény napájejí dva termální prameny, a to přibližně o 74 a 77 stupních Celsia. Vnitřní část lázní svým návštěvníkům kromě saun nabídne nespočet bazénů různé velikosti a o různé teplotě vody, dále též místnosti pro masáže a ochlazovací bazény. Vnější část je poté rozdělena na dvě poloviny - 2 velké termální bazény a jeden plavecký bazén.
Tip: Spojte lázně s výletem po krásné Budapešti. Navštívit můžete například Budínský hrad, Matyášův chrám či velkolepou baziliku svatého Štěpána. Při plánování cesty rovněž nezapomeňte na sjednání vhodného cestovního pojištění, které by vás pokrývalo v případě ztráty zavazadel či například úrazu.
Bavorské Bad Füssing
Bad Füssing jsou právem nejoblíbenějšími lázněmi Evropy a jelikož to od nás máme do Německa kousek, bylo by škoda je nevyzkoušet na vlastní kůži. Bad Füssing leží cca 30 kilometrů od Pasova, v údolí řeky Inn. Pro návštěvníky je zde k dispozici opravdu nepřeberné množství různých vnějších a vnitřních bazénů s masážními tryskami, saunové světy, sirné lázně či například masážní vodní lehátka. Zázemí lázní nabízí dále kavárny, restaurace, turistické stezky a cyklostezky.
Lázně Stegersbach
3 hodiny jízdy od českých hranic leží rakouské lázně Stegersbach. Tento region je tím nejslunečnějším z celého Rakouska, a proto se jedná o ideální místo pro pohodový víkend. Ubytovat se lze ve čtyřech místních wellness hotelech, které lázně propojily s rozlišnými zdravotními terapiemi. Termální prameny o teplotě 37 stupňů Celsia zde vyvěrají z hloubky až 3000 metrů, přičemž pomohu jedincům s dermatologickými problémy, alergiemi či nemocemi pohybového aparátu.
Komentáře
Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit