Sezóna nachlazení je tady! Braňte se!
1. Dáváte si ruku před ústa, když kýcháte
Že tím děláte svým kolegům a rodině dobrou službu? To si bohužel jen namlouváte. Tak schválně – co s tou kapénkami a viry pokrytou dlaní uděláte? Běžíte hned k umyvadlu s desinfekcí a drhnete? Ale kdeže! Postupně těmito mikroskopickými škodily pokrýváte povrch kolem sebe – telefon, počítač, nádobí, ložní prádlo, prostě všechno na co sáhnete. Raději si vytáhněte papírový kapesník a kýchněte do něj. Pak jej prostě a jednoduše vyhoďte.
2. Pořádně se navlečete a okna pořádně zabedníte
Důležité je pravidelně větrat, jen tak může odnést bacily a viry s sebou. V přetopené místnosti bez cirkulace vzduchu se budete jen déle trápit. Navíc, teplý vzduch podporuje vysychání sliznice v nose, ústech a v očích, tedy oslabuje první linii obrany proti virům.
3. Berete antibiotika z minulé nemoci
Začátečnická a nejčastější chyba! Antibiotika jsou určena proti bakteriálním, nikoli virovým infekcím. S nachlazením vám tedy nepomohou. Navíc se pustí do střevní mikroflóry, kterou zpustoší jako vandalové květinovou zahrádku. Raději si dejte acylpyrin nebo paralen. Pokud se váš stav zhorší, běžte k lékaři.
4. Hladovíte
Že nemáte hlad, když jste nemocní? Ale máte, jen ho tak intenzivně necítíte. Tělo potřebuje dostatek tekutin a přísun stravy, aby se dokázalo nemoci bránit a nechyběla mu energie. Zaměřte se na vodu a zeleninu či ovoce.
5. Nemoci přecházíte
Čas je poslední dobou velmi cenná komodita – nikdo ho nemá nazbyt. Nemoc je ale třeba chápat jako volání o pomoc, které vysílá váš oslabený organizmus. Dopřejte mu potřebný čas na regeneraci, oplatí vám to. Pokud tak neučiníte a nachlazení či další obtíže budete přecházet, může se stát, že místo třídenního volna to bude jeden až dva týdny, klidně i v nemocnici.
Co může pomoct?
Lékaři obecně doporučují zvýšit příjem tekutin, zejména vody. „Doporučuje se inhalace bylinných odvarů, dále bychom měli konzumovat dostatek vitaminů, především vitaminu C a zvýšit příjem zeleniny a ovoce. Základem léčby je také snížení teploty, a proto jsou vhodnou metodou studené zábaly. Úlevu při kašli a problémech s dýchacími cestami vám rovněž přinese aplikace bylinné masti,“ radí MUDr. Markalousová.
A právě různé masti pomáhají při kašli a zhoršeném dýchání od nepaměti. Jejich výhoda je nesporná – po aplikaci zabraňují unikání vlhkosti a bylinné silice zároveň snadněji pronikají do zevních vrstev pokožky, přesně na místo určení.
Psí sádlo Dr. Weiss®
Velmi osvědčená je v tomto směru bylinná mast Psí sádlo Dr. Weiss®, která již svým názvem může připomínat vyzkoušené prostředky našich babiček. Jedná se o unikátní kombinaci 10 rostlinných extraktů a včelího vosku, jenž věrně kopíruje funkci a účinek původního živočišného sádla. Aplikuje
se na hruď a záda, kde vytváří speciální ochranný film, zvyšuje prokrvení pokožky a usnadňuje odkašlávání usazeného hlenu. Inhalace silic navíc uvolňuje dýchací cesty a usnadňuje dýchání. Díky svému bylinnému složení je Psí sádlo Dr. Weiss vhodné i pro citlivou pokožku dětí.
Zakoupit jej můžete ve své lékárně nebo na e-shopu www.zlekarny.cz.
Komentáře
Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit