Zdravé bílé zuby, co proto můžu udělat?

Krásné bílé zuby jsou bezesporu naší vizitkou a zejména z tohoto důvodu bychom měli dbát na správnou zubní hygienu.

img

Málokdo ovšem ví, jak o své zuby správně pečovat a díky tomu zuby vypadají nevábně, jsou zažloutlé, trpí zubním kazem či se na nich dokonce vyskytuje do značné míry zubní kámen a podobně. Někteří lidé dokonce nechodí ani na pravidelné zubní prohlídky a o návštěvě ordinace dentální hygieny ani nemluvě. Pokud ovšem toužíte po zářivě bílém úsměvu, díky kterému byste se již konečně nemuseli stydět usmívat, budete muset pro svůj chrup také něco udělat. Svému úsměvu totiž můžete dát zářivost nejen v samotné ordinace svého zubního lékaře, nýbrž například i doma.

Na zabarvení vašich zubů má podíl to, co jíte

Veškerá jídla a nápoje se do značné míry podílí na zabarvení vašich zubů. Zuby nejčastěji zabarvuje červená řepa, borůvky, káva, červené víno, černý čaj či různé kyselé džusy či barevné limonády. Zažloutnutí zubů rovně způsobuje časté užívání různých léků, a to především antibiotik. Naopak některé potraviny mají na vaše zuby naopak pozitivní vliv, a proto bychom je měli ve větší míře pravidelně konzumovat. Mezi tyto potraviny se řadí především kedlubny, celer, květák, jablka či mrkev a okurky. Pokud tyto potraviny zařadíte do svého jídelníčku, potěší vás zdravé bílé zuby

Základem úspěchu je správná zubní hygiena

Pokud se chcete zbavit svých žlutých zubů jednou provždy, budete o ně muset začít patřičně pečovat. Svou pozornost byste rozhodně měli věnovat nejen správné metodě čištění zubů nýbrž také mezizubním prostorám, ve kterých často vzniká zubní kámen, který je poté zapotřebí odstranit u odborníka. Zuby byste si měli čistit minimálně tři minuty. Kartáček je poté vhodné držet stejně tak, jako tužku a na zuby ho přikládat v úhlu 45 stupňů, a to na přechod zubu a také dásní. Své zuby si následně čistíme stíravými pohyby směrem od dásní dolů. Zuby nikdy kartáčkem nedrhneme. Poté přichází čas na mezizubní prostory, ve kterých se často skrývají zbytky jídla. Používání mezizubních kartáčků a nití, je tak samozřejmostí. Jak správně pečovat o své zuby se dozvíte na dentální hygieně.

Pomáhá také kokosový olej či jedlá sůl

K osvědčeným domácím trikům na zářivě bílé zuby patří zejména potírání zubů banánovou slupkou či rozkrojenou jahodou. Rovněž funguje žvýkání špenátových listů, bazalky, šalvěje či máty. Do značné míry vám může pomoci nahradit jakoukoliv zubní pastu zejména kokosový olej. Rovněž se vyplatí si jednou za týden vyčistit zuby pouze jedlou sodou, která odstraní zubní plak a zuby také viditelně vybělí.

Domácí bělení zubů

Zdali vám nikterak nevadí různá chemie a také bělící gely, které mají vysoký podíl peroxidu, můžete sáhnout po bělících setech, které jsou běžně na trhu dostupné. Zakoupíte je ve specializovaných prodejnách či na internetu, a to kupříkladu na webových stránkách www.vybelime.cz, podobné sety na bělení zubů běžně zakoupíte za výhodné ceny. První výsledky domácího bělení zubů jsou často viditelné již po třech týdnech i dříve.

Bělící pasta nenahradí vybělení zubů

Mnoho lidí se spoléhá zejména na bělící pasty, které ovšem často pomáhají barvu zubů pouze udržovat. Tyto pasty sice do jisté míry bělící účinek mají, ovšem s klasickou metodou bělení je nelze v žádném případě srovnávat. Bělící pasty se spíše doporučují k udržení dlouhodobého efektu po skutečném bělení zubů.

Možnosti bělení zubů

  • Domácí – za pomoci různých přípravků, a to například za pomoci různých bělících pásků
  • Domácí s dohledem – toto bělení probíhá pod dohledem odborníka, který vám na zuby nanese individuální nosič, na kterém bude bělící prostředek
  • V ordinaci
  • Kombinace ordinačního bělení a také domácího bělení 
Pro koho bělení zubů není vhodné?
  • Pro děti
  • Pro osoby, které trpí zubním kamenem, kazy a opakujícími se záněty
  • Pro těhotné a také kojící ženy


Komentáře

Nepřihlášený uživatel nemůže komentovat

Zde se můžete Zaregistrovat, případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.




DOPORUČUJEME
Výbava pro školáky

Výbava pro školáky

Životní styl

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a školáci se chystají vyrazit do lavic. Máte-li doma dítě školou povinné, určitě víte, nebo alespoň tušíte, co to znamená. Než se rozjede školní rok, je třeba pořídit veškeré potřebné vybavení. Středoškoláci si propisku a zápisník nejspíš zařídí sami, co vše je ale potřeba zařídit žákům základních škol a na co nezapomenout první den školy?

NOVÉ
Holínky pro ni a pro něj - Nejlepší modely pro deštivé dny

Holínky pro ni a pro něj - Nejlepší modely pro deštivé dny

Životní styl komerční článek

Deštivé dny nemusí nutně znamenat ztrátu stylu nebo pohodlí. Dámské i pánské holínky jsou skvělým řešením pro všechny, kteří nechtějí promoknout, ale zároveň chtějí vypadat skvěle. Holínky se v posledních letech staly nejen praktickou obuví, ale i módním doplňkem, který si našel své místo v šatníku mnoha lidí. Jaké jsou tedy nejlepší modely pro ni i pro něj?



TIPY A TRIKY DOPORUČUJEME
Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Jaro je kritické období! Přehled vitamínů a minerálů pro posílení imunity

Životní styl

Které z nich jsou skutečně účinné a přispívají k normální funkci imunitního systému? Stačí je čerpat pouze ze stravy nebo je nutná jejich suplementace?