Cituji Rina24: Přistupuje se i u porodu druhého dítěte už automaticky k císařskému řezu?
Není to automatické. Záleží, jesli bude jizva na děloze hodně zeslabená, protože by mohla při kontrakcích a porodu prasknout.
Jinak já měla první porod přesně jako ty. Pak to byla strašná bolest, nemohla jsem se ani narovnat a jizva mě bolela snad 14 dní. Druhý porod byl plánovaný císařský řez, strašně jsem se bála zase té bolesti, ale byla jsem mile překvapená! Měla jsem epidural a malý se narodil v poledne a já už druhý den ráno chodila jak laňka, vůbec nic mě nebolelo, bylo to nesrovnatelné. Je to tím, že na to měli čas, nemuseli pospíchat, aby se dítě neudusilo.
Renataxyx: To je fajn, že aspoň druhou zkušenost máš dobrou. Ono se říká, že každý porod je jiný, ale taky už ve mě hlodá strach a obava z komplikací, když vím, co se všechno může stát...
Po 24 hodinách kontrakcí po minutě a neotevírání se, mi navrhli císaře. Strašně jsem se ho bála a odmítala ho, ale sami doktoři mě přesvřdčovali a přítel taky, byla jsem fakt vyčerpaná. A dojmy pak? Nebylo se čeho bát! Byla to strašná úleva! Druhý den jsem byla fit, jen vstávání z postele mi dělalo trochu problém.
Pro mě byl popravdě císař taky vysvobozením, protože celé vyvolávání porodu a "pomoc" doktorů k otevření se trvala skoro 2 dny... A hlavně zachránil synka. Jen mě zajímá, pokud už bylo jednou přistoupeno k císaři, jestli se provede "automaticky" i u druhého porodu (např. kvůli možným rizikům jak napsala Renataxyx) nebo je šance na přirozený porod?
Záleží na tom, jak je zhojená jizva. Pokud je vše v pořádku a není riziko potrhání jizvy, je možný porod přirozenou cestou. Co se týče mě, u druhého dítka chci také císaře. Zažilt znovu porod jako ten první, díky nechci! A ruční roztahování lékařů, díky ne e
Cituji nuf: Pett21 24. 10. 2010 13:42 hod.
osobně mohu říct,že císařský řez ,pokud není opravdu vážný důvod je podle mého absolutně nerozum následky si sebou poneseš celý život,ženy které nerodí přirozenou cestou mají daleko větší problémy v přechodu,horší problémy s pánevním dnem ,než ty co rodily klasicky ,nedávno jsem právě byla na spec. kurzu pro pánevní dno a podle odborníků je i pro dítě daleko lepší klasický porod. Bolest je pomíjivá,já rodila 2x přirozeně ,obě kolem 12-14 hodin a přežít se to dá rozhodně bych se naopak bránila císaři, Předcvičuji pilates a když vidím maminy po císařích,jaké mají problémy s některými cviky,tak opravdu děkuji nechci některé i po delší době nejsou schopny zapojit spodní část břišních kvadrantů a zuby nehty bojují.
To je bez kontextu. Ve skutečnosti je to trochu jinak. Problémy s pánevním dnem mají ženy po těžkých vaginálních porodech, kdy měly děti příliš velkou hmotnost nebo porod nepstupoval. Takové porody bývají často ukončeny akutní sekcí. Musí se spěchat, aby se zachránilo dítě, často i matka. Nepříjemné následné komplikace jsou v těchto případech bohužel téměř standardem. Naopak plánovaná sekce v epidurální anestezii je v indikovaných případech nejbezpečnější způsob porodu pro matku i dítě. Vše je předem naplánovano, lékaři odpočatí, klid na porod i šití a následnou rekonvalescenci. Mám za sebou 2 plánované sekce. Po obou jsem šla po 4 dnech domů naprosto v pořádku, od druhého dne jsem se sama starala o děti zcela bez problémů, od počátku jsem plně kojila - dítě nosili na JIP co 3 hodiny, neměla jsem žádné bolesti, nemám dosud žádné komplikace, jizva v podbřišku má cca 10 cm a vůbec o ní nevím. Rozhodně je lepší plánovaná sekce, než se za každou cenu pokoušet protlačit úzku pánví čtyřkilové dítě a ohrozit tak na životě jeho i sebe. Chtěla jsem jen napsat - císařského řezu se nebojte - jako u všeho je to individuální záležitost, jak bude vaše tělo reagovat.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.