Ahoj
Koupila jsem si právě krém Yves Rocher Hydra vegetal - denní hydratační krém s ochranou SPF25. Teď jsem si doma všimla, že je na krabičce malým písmem napsáno, že krém není určen k opalování a v anglickém textu navíc, že v případě prodloužené expozice na slunci mám použít opalovací krém , že to není "sun screen". Není mi tedy jasné, jestli mají ochranné filtry v těchto denních krémech vůbec nějaký účinek proti sluníčku a spálení?
Zrovna včera jsem na tenhle krém koukala a já jsem zase nepochopila, proč tam je (nebo proč tam uvádějí) jen UVB ochranu?! Většinou jsou krémy snad UVA i UVB. Ale tomu moc nerozumím, tak nechci chytračit.
K tvému dotazu - nevím, jestli to třeba nemysleli jen tak, že OF25 není až tak vysoký na opalování (já používám na obličej 50 kvůli pigment. skvrnám). Je to podivné, třeba to někdo objasní...
Hm, tak můj příspěvek byl smazán kvůli chybějícím čárkám a háčkům - ty bohužel psát nemůžu, nemám CZ klávesnici, ale tak budiž..
Denní krémy, které nejsou určeny vyloženě na opalování, většinou neobsahují složky, které plně chrání proti slunci - to jsou např. octocrylene anebo avobenzone. Tyhle látky jsou chemické, vsáknou se do kůže a sluneční záření pohlcují. Dalším typem látek chránícím proti slunci jsou Zinc oxide a Titanium dioxide - ty nejsou chemické, nevsakují se, ale na kůži vytvoří vrstvu, která odráží sluneční záření. To jsou dva typy látek, které se v opal. krémech. používají. Dále existují ale i složky, které chrání jen proti UVB záření, např. Ethylhexyl methoxycinnamate. Ty jsou často i součástí denních krémů, které neslouží přímo k opalování. Tyhle látky nebrání proniknutí UVA záření do kůže - ačkoli UVA je právě škodlivější, způsobuje dlouhodobá kožní poškození, stárnutí kůže atd., kdežto UVB záření způsobuje "jen" dočasné kožní problémy, a to např. spálení, ale i opálení.
Proto; na opalování rozhodně UVA i UVB (UVA MUSÍ být uvedeno na obale. V kroužku. A pokud tam není, ale je uvedeno jen SPF, znamená to, že produkt chrání jen proti UVB záření). Každopádně, na denní používání v chladnějších měsících v roce stačí UVB, ikdyž je doporučováno chánit se proti UVA celoročně.
Cituji PhilipjFry: chybějícím čárkám a háčkům - ty bohužel psát nemůžu, nemám CZ klávesnici
Můj příspěvek bude asi taky smazán, protože je mimo téma, ale tohle se dá jednoduše vyřešit. Taky jsem si dlouho myslela, že česky psát nemůžu (máme doma anglický notebook) a potom jsem návod našla dokonce přímo tady na Omlazení https://www.omlazeni.cz/jak-mam-psat-72-4267-0.html . Není nic jednoduššího než přidat českou klávesnici, dole na liště Tvého počítače se Ti objeví možnost přepnout mezi CS a EN (nebo jakou klávesnici máš), přepneš na CS a můžeš psát vesele česky
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.