arrow
profile_image
RadkaK
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, potřebovala bych od vás poradit. Od školy mám možnost projít si kurzem a složit mezinárodně uznávané zkoušky z německého jazyka buď úroveň B1 nebo B2. Chci se vás zeptat, jestli někdo tento certifikát má a jestli mu to pomohlo při hledání práce. Nebo jestli si myslíte, že je dobrý si ho udělat a pak mít lepší uplatnění na trhu práce. Stále váhám, jestli do toho mám jít. Bojím se, že to nezvládnu. Studuji posledním rokem vysokou školu a příští semestr budu psát bakalářskou práci, učit se na státnice, do toho se ještě učit na přijímačky na navazující magisterské studium a celý semestr (jednou týdně) dojíždět do školy na přípravný kurz (ukončení kurzu až koncem května, což bude bohužel před státnicema). Němčinu se učím už od 4.třídy, takže nějaké větší základy mám. Vím, že v dnešní době je asi dobré umět alespoň 1 cizí jazyk dobře. Přivítám všechny rady,děkuji.

Cituji RadkaK: Bojím se, že to nezvládnu

Když se chce, všechno jde Prostě mákneš a určitě to zvládneš.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji RadkaK: Od školy mám možnost projít si kurzem a složit mezinárodně uznávané zkoušky z německého jazyka buď úroveň B1 nebo B2.

Úroveň B1 je více méně začátečník, B2 je úroveň, kterou by měli mít maturanti. Na to, že se učíš němčinu od čtvrté třídy, je to dost nízká úroveň. Každopádně každý papír dobrý. Pokud němčinu ovládáš, zvládneš zkoušku na B2 bez problému i při státnicích, ale záleží na tobě, jak se cítíš. Já jsem dělala při maturitě diplom na úrovni C1 a teď usiluju o další (bakalářské státnice mám čerstvě za sebou). Jinak pak záleží na tom, kde chceš pracovat. Pokud někde, kde budeš využívat němčinu, pak se minimální úroveň B2 předpokládá.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě chci dodat, pokud máš tu možnost, tak do toho určitě běž. Ještě jestli je to třeba zadarmo. Každý papír je k dobru, ale pokud bys chtěla někde každodenně němčinu využívat, pak je tato úroveň nízká. Ale určitě dobrý základ. A neboj, zvládneš to určitě i při VŠ. Jen si trošku věř. Zjisti si, co je potřeba a uvidíš. Při nejhorším to neklapne.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Souhlasím s tím, co tu padlo, že B1 je málo...já dělala na gymplu kolem matury B2 z němčiny a angličtiny a nebylo to nijak těžké, po nějaké době jsem si udělala B2 ještě ze španělštiny (taky při studiu na VŠ jako to plánuješ ty) a němčinu a angličtinu jsem si zvýšila na C1, a ani ta C1 není tak těžká, jak by se třeba na první pohled mohlo zdát. Takže se vůbec neboj a jdi do té B2, pokud se učíš němčinu prakticky odmalička, B2 musíš zvládnout jako nic. Ber to prostě jen jako další zkoušku, kterých máš za každý semestr několik.
Jinak pro uplatnění v práci by byla lepší angličtina, ale i němčina je fajn

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Jully: lepší angličtina, ale i němčina je fajn

No tohle dávno není pravda.. Co jsem se divala na práci,tak vsude chteji nemcinu..protože anglicky už umí hoodne lidí,takže do požadavků davaji i nemcinu a česká republika spolupracuje spíš s němci než angličany.. Potom záleží jestli chcete pracovat u nas nebo v cizine..v cizine je samozrejme lepší angličtina... Taky studuju VŠ Němčina pro manažerskou praxi....a to jsem se ucila nemecky pouze necelých 5 let..(taky je to pro me hoodne tezke a kdovi jestli to zvládnu) Takže k tématu: Reaguji na RadkaK: pokud se ji učís od ZŠ ..tak zvládnes uroven B2 snad určitě

arrow
profile_image
Seksima
od 13. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já absolvovala pomaturitní studium na jazykové škole. Na konci jsme také měli možnost dělát zkoušku B1, B2 a ještě třetí vyšší úroveň, která byla pojmenovaná už nevím jak... Sama lektorka nám řekla, že B1 a B2 jsou vyhozené peníze. Tři studenti (včetně mně) jsme šli dělat tu třetí možnost. A zdárně.... Díky tomuto cetrifikátu jsem se dostala na pohovor do německé firmy. Pozici jsem ale nakonec stejně odmítla, protože mi nevyhovovaly podmínky... Ale hlásilo se tam ještě pár mých kamarádek, které ale šanci k pohovoru vůbec nedostali..je možné, že na ně můj Zetrifikat Deutsch aus Ghoete Institut udělal dojem..

arrow
profile_image
Belen
od 14. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nemyslím si, že B1 jsou vyhozené peníze, žádala jsem s tímto certifikátem o práci číšnice/hostesky v jedné luxusní kavárno-baru v Rak. (na léto) a vzali mě naprosto bez problému.
Jinak B2 v nj = FCE v aj - což je celkem uznávaný certifikát (takže žádné vyhozené peníze)
Maturita státní vyšší = úroveň B2 (aj/nj), nižší B1 (aj/nj), profilová jak zvolí škola
(tak si tu kočky tolik nevymýšlejte)
Většinou si maturanti dělají certifikát úroveně B2 (FCE), jen výjimečně C1 (CAE)
Jinak to že se učíš od 4.třídy neznamená nic, důležité je jak intenzivně. Pokud si vezmeš kurz/ doučovatelku, která tě připraví, tak se bát nemusíš. Důležité je znát jak ty testy vypadají a probíhají. (poslech si můžeš cvičit sama - TV, seriály apod.)

arrow
profile_image
RadkaK
od 12. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuju za vaše kladné odpovědi. Zadarmo to určitě mít nebudu. Zaplatím za to buď kolem 7 000,- a nebo kolem 6 000,- podle počtu účastníků, kolik nás bude ve skupině. Tak já do toho půjdu a uvidím, buď to budou vyhozené peníze a nebo to udělám. Stejně do toho budu investovat svoje peníze. Jinak si myslím, že kdybych si to chtěla udělat na jazykovce, tak vyhodím větší peníze. Nejvíc se bojím poslechu. Myslíte si, že poslech se dá natrénovat? Nedá se někde koupit třeba nějaký CD k těmto zkouškám?

Souhlasím s Belen, že když se jazyk učíš od 4.třídy, nemusí to automaticky znamenat, že máš hned úroveň B2 či dokonce C1. Navíc z vlastní zkušenosti vím, že přechod ze základní školy na střední s sebou přináší i opakování látky známé. Také záleží na kvalitě učitele. Takže je to různorodé. Každopádně člověk, který na sobě zapracuje, tak si myslím, že nemusí mít problém certifikát udělat. Opravdu si stačí věřit a to taky dělá hodně.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mě uchvacuje, jak tady na Omlazení člověk vždycky získá pocit, že pokud není nejkrásnější a nejchytřejší, tak je prostě... ehm. No ale nic, holky co máte Cé jedničku hned po střední, tak ste fakt šikovný, klobouk dolů. Učím se DE už hezky dlouho, dokonce na vejšce a tuhle úroveň...no řekněme, že nemá většina lidí studujících němčinu. Když vezmu, že C2 už je rodilej mluvčí, tak C1 musí být hodně gut, logicky. Shodou okolností ju po nás budou příští rok chtít, takže se sama začínám vrhat do učení a nemyslím si, že je to až taková brnkačka. (Ha ha, to musí být hodně dobrá škola, jestli mají maturanti B2! Asi jen ten gympl, ne? U nás měla spousta lidí po x-letech nějakou A2 a byli rádi, že sou rádi.)

Ale k věci - doporučuju si postahovat testy na úrovni C1/B2/B1...- texty, úkoly, hörverstehen, leseverstehen, zvážit a podle toho si zvolit. österreich institut a goethe institut by měli mít k dispozici na stránkách nějaký informativní a pokusný matroše. pak je třeba zvážit, jestli mám na to postoupit tím kurzem o úroveň vejš, nebo ne. je zase škoda se podceňovat, protože v tom kurzu člověka přímo připravujou tak, aby u testu obstál, takže bych si klidně lajzla o úroveň vejš. (samozřejmě jen v případě, že se jazyky učím poměrně přirozeně snadno...) snad se tam i dělají nějaký rozřazovací testy?

A jestli certifikáty k něčemu sou..těžko říct - záleží na tom co zrovna chceš dělat, ale pokud ti to někdo zacáluje, máš ten čas a chce se ti do toho, tak to zkus. S němčinou je to sice nahnutý..na druhou stranu lidí, co tenhle jazyk ovládají není takový kvantum jako angličtiny - a do budoucna jich bude čím dál tím míň, vzhledem k jejímu rapidnímu odsunu ze škol.

Reaguji na Rumvil: Nedá mi to nereagovat na Tvoje prohlášení - B1 rozhodně začátečník není. Ani více-méně, od toho je snad stupeň A, ne? A taky ono je učení a učení, když někdo jede na měsíc do německa, tak se nemusí učit ani od čtvrté třídy a bude mít mnohem lepší znalost, takže je nutný brát zřetel i na tohle.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji RadkaK: Myslíte si, že poslech se dá natrénovat?

Nevím esi natrénovat, ale když ty slova budeš znát a budeš němčinu aktivněji používat, budeš i líp "slyšet". Sice nechápu smysl poslechu, kde do repráku chrchle rakušák podivným dialektem, ale...asi je to nějakej zvyk bo co.

arrow
profile_image
Seksima
od 13. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ty zkoušky se skládají ze tří částí... Mluvení, poslech a gramatika. Poslech natrénovat jde...čím víc budeš poslouchat texty v Nj, tím víc budeš časem rozumět a i mluvit. Ale gramatiku natrénovat si myslím nejde.. ta se musí pochopit..

arrow
profile_image
Belen
od 14. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Seksima: Gramatika také lze natrénovat, v certifikátu se objevují pořád ty stejné úlohy, které jsou na stejné brdo. Takže se musíš naučit konkrétně gramatiku, která se tam vyskytuje a jsi v pohodě.
Poslech... doporučuji zoufalé manželky, mají je dobře nedabované
No a mluvení, třeba si můžeš zaplatit hodiny s rodilým mluvčím a nebo když nad něčím přemýšlíš jen tak, snaž se o tom přemýšlet v nj.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Peg: Cituji Jully: lepší angličtina, ale i němčina je fajn

No tohle dávno není pravda.. Co jsem se divala na práci,tak vsude chteji nemcinu..protože anglicky už umí hoodne lidí,takže do požadavků davaji i nemcinu a česká republika spolupracuje spíš s němci než angličany..

Jak sama píšeš, do požadavků přidávají i němčinu proto, že anglicky už umí hodně lidí - takže tím jen potvrzuješ, že angličtina je důležitější, protože už je to dnes skoro samozřejmost.
Jen bych dodala, že dneska si spousta lidí myslí, že umí anglicky, vesele to píšou do životopisů, ale realita je jiná. Pracovala jsem během svého studia na VŠ jako personalistka a když mi někdo přišel na pohovor a v CV měl uvedeno "znalost anglického jazyka - výborná" nebo "pokročilá", přešla jsem během pohovoru do angličtiny. To byste nevěřili, kolik lidí tvrdí, že umí anglicky, ale přitom nebyli schopni vyplodit ani pár vět o svých představách o budoucí práci apod. Takže já bych ani netvrdila, že anglicky už umí hodně lidí, spíš bych řekla, že hodně lidí si na to jen hraje.
K tomu, že ČR spolupracuje spíš s Němci - asi záleží, kde se pohybuješ, třeba naši advokátní kancelář vlastní Američan s Kanaďanem, je pravda, že píšeme kontrakty i pro německé klienty, ale i ty většinou píšeme v angličtině, protože angličtina je hlavní business language, takže pokud zrovna neuzavírají kontrakt dvě německé firmy mezi sebou, je standard udělat to celé anglicky (a i jednání se vedou v angličtině).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené