Zdravím!
chtěla jsem se zeptat, jestli tu někdo nemá zkušenosti s nultým ročním na UPOLu na LF - všeob/lépe zuby? Zajímalo by mě, jak to tam chodí, jaká jsou pravidla, úmrtnost ... no ráda bych se někoho zeptala, kdo to má za sebou. Díky
Ahoj, mám za sebou první ročník všeobecného lékařství na lf upol. Na programu celoživotní vzdělávání jsem sice nebyla, ale mám tam kamarádku, a znám tam několik lidí.
Nevím, kolik sis toho o Cžv zjišťovala, ale určitě víš, že je placené. Lidi z něho normálně chodí s ostatními prváky z oboru na všechny hodiny a mají stejné zkoušky. Pravidla jsou tedy stejná jako pro lidi z "klasického" prváku. Pokud v prvním ročníku CŽV složíš úspěšně všechny zkoušky, tak postoupíš do druháků řádného studia, a už nic tedy neplatíš.
Nevím, jestli jsi zrovna tohle chtěla vědět. Kdyžtak se klidně zeptej, co by tě ještě tak zajímalo..
Ano to vím, děkuji za info ale zajímalo by mě, jaká je úspěšnost, co se týče těch, co jdou potom do druháku? je mi jasné, že záleží na každém, jak studuje, ale nějaké čísla se znát hodí O
Ahoj děvčata Také začínám uvažovat o této volbě a budu moc ráda za stejné informace, jako píše Chiqi Tebe Chiqi bych se chtěla zeptat, jak jsi dopadla na přijímačkách - na zubním (předpokládám, že jsi tam byla a neinformuješ se roky dopředu ) ? Moc děkuji
Ahoj, mohla bych taky poprosit o info? , jako jsi psala holkám? Nemůžu o tomto tématu nikde nic najít
Ahoj holky,
jen bych chtěla uvést trochu na pravou míru, co je to celoživotní vzdělávání a nultý ročník.
Celoživotní vzdělávání není akademické studium, studuje se po ukončení vysoké školy a jedná se o placené kurzy. Jejich ukončením se nenastupuje do druhého ročníku, ale prostě jen ukončíte celoživotní vzdělávání. Toto využívají například lékaři, kteří se chtějí dále vzdělávat. Tedy na akreditované studijní programy navazují četné programy celoživotního vzdělávání. Celoživotním vzděláváním se rozumí takové druhy vzdělávání, které doplňují, prohlubují, obnovují nebo rozšiřují vědomosti, dovednosti a kvalifikaci jeho účastníků. Účastník celoživotního vzdělávání není studentem podle zákona o vysokých školách. Není to tedy zcela vhodné studium pro někoho, kdo nemá obor vystudovaný.
Nultý ročník na vysokých školách mohou absolvovat pouze vybraní jedinci, kteří byli u přijímaček tzv. pod čarou a dostanou tuto možnost - studovat nultý ročník, který si uhradí s možností, pokud splní zkoušky na výbornou buď jít do druhého ročníku, nebo nastoupit do prvního ročníku. Každá škola to má trochu jinak a většinou do poslední chvíle nevíte, jak od října budete ve studiu pokračovat. Při tomto nultém ročníku ale také nejste studentem a musíte si tedy hradit zdravotní pojištění a nemáte nárok na daňové úlevy jako student.
Pro lidi, kteří se nedostanou ani pod čarou je pak ještě možnost pomaturitního studia, které pořádají různé vzdělávací společnosti. Jednou takovou jsme my http://www.tutor.cz/pomaturitni-studium-kurzy. Máte možnost studovat buď intenzivní přípravu na vysokou školu, třeba právě na lékařské fakulty. U nás nabízíme přípravu o 400 hodinách, ve výuce máte biologii, chemii a fyziku a také základní latinské názvosloví, které máte u přijímaček. Navíc k tomu máte ještě možnost výběru jednoho kurzu do 10 000 Kč a zdarma online kurz (www.koorzy.cz) s 3000 otázek (pro LF). Bohužel je to však bez statusu studenta. Nebo je možnost studovat pomaturitní studium jazyka, kde je už status studenta, příprava na mezinárodní certifikát (PET, FCE, CAE nebo CPE) a k tomu možnost vybrat si dva kurzy do 20 000 Kč a připravovat se k tomu na vysokou v rámci kurzů až o 112 hodinách. Někteří studenti i volí kombinaci obou pomaturitních studií, aby měli jak intenzivní přípravu na vysokou, tak i status.
Je tedy na každém, aby zvážil, kterou variantu chce, nebo může absolvovat.
Mějte se fajn a hodně štěstí při studiu a přijímačkách
Reaguji na jenny613: Ahoj, mohla bych taky poprosit o info? Mám o CŽV zájem, tak se snažím zjistit co nejvíce informací, zatím moc děkuji.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.