ahoj holky,
moc vás prosím o radu, chystám se na 2 měsíce do Skotska na brigádu,ale nevím si rady s pojištěním,když hledám na internetu různé pojišťovny tak je tam kolonka typ cesty: TURISTICKÁ nebo PRACOVNÍ,tak nevím co mám odkliknout když jsem student a jedná se o brigádu.Protože pokud se jedná o pracovní cestu to pojištění se navýší až o polovinu
děkuju všem kdo se zapojí do diskuze
A co za brigádu tam jedeš dělat? Manuální, administrativní...? U každé pojišťovny znamená pracovní pojistka něco jiného, přečti si všeobecné pojistné podmínky (VPP), je to tam vždy podrobně popsáno včetně případných výjimek. Být tebou, tak to ale nepodceňuju - pracovala jsem v asistenční službě, tam voláš, pokud se ti něco v zahraničí stane a potřebuješ ošetření. Vždy jsme zkoumali poměrně dopodrobna, jak se člověku úraz stal. A došlo i na situace, kdy pojišťovna úhradu zamítla, protože člověk neměl dostatečné pojištění...
Reaguji na Lotta: jedná se o manuální práci (sběr ovoce) chtěla bych se pojistit na veškeré zdravotní výlohy,úraz a odpovědnost za škodu.
právě,když jsem se ptala ostatních tak každý má jinou zkušenost s těmi podmínkami,nebo měli jakési pojištění od student agency za 300kč na rok,ale ani pořádně nevěděli co to zahrnuje-takže štěstí že se jim nic nestalo....tak nevím jakou poišťovnu zvolit,děkuju Ti za příspěvek
Reaguji na matty28:
Matty, já byla 4 měsíce v Řecku, musela jsem si sama zařídit pojištění, tak jsem hledala nejlevnější alternativu - moje stála pojišťovna Metalka měla pojištění úplně předražený, ale našla jsem snad nejvýhodnější u Generali pojišťovny - na ty 4 měsíce to stálo asi 1200,- - ale měla jsem v tom zahrnuto nejen zdravotko, ale i pojištění zavazadel, odpovědnosti za škody, peníze za úraz i za smrt a ještě cosi. Ono se to stupňuje právě s tím, co všechno tam chceš mít - ale myslím, že s tím základním se na dva měsíce do pětikila vlezeš.
Ještě vím, že pokud jsi držitelem nějaké platební karty, tak třeba čsob ti poskytuje pojištění automaticky - takže vlastně pojištění není nutné.
Reaguji na Emma_Belle: moc děkuju za přispěvek,můžu se jenom zeptat?ty jsi tam pracovala nebo brigádničila?já si totiž hlavně nevím rady s tím jaký typ pojištění zadat-jestli pracovní cesta nebo turistická?aby mi to pak uznali kdyby se nedejbože něco stalo...
Cituji Emma_Belle: Ještě vím, že pokud jsi držitelem nějaké platební karty, tak třeba čsob ti poskytuje pojištění automaticky - takže vlastně pojištění není nutné.
Jen poznámka, automaticky to u ČSOB a ani u základních platebních karet není. Musíš si o to zažádat a poplatek za standardní pojištění je 300 Kč na rok- můžeš si vybrat z více typů pojištění. (Podmínka ale je, že v zahraničí můžeš být v kuse max 90 dní- což by jsi splňovala)
Přijde mi to jako jeden z nejlepších typů pojištění, tak se mrkni, co tvoje karta nabízí.
Cituji Emma_Belle: pokud jsi držitelem nějaké platební karty, tak třeba čsob ti poskytuje pojištění automaticky - takže vlastně pojištění není nutné.
Automatické to není a je to placená služba u ČSOB
Pracovala jsem 4 měsíce v hotelu - jinak u té karty jsem to nevěděla na stopro - je to přece jen už rok, tak se omlouvám, za mylnou info.
Reaguji na matty28:
Účet je samozřejmě nutný (jsem teď v zahraničí a zakládala jsem si účet u čsob právě kvůli pojištění). Zabere to cca 14 dní- než ti zašlou kartu.
Co máš za platební kartu? Napřed se podívej, jaké máš možnosti u té své
Je jedno, jestli je to brigáda nebo "klasická" práce či jestli jsi studentka nebo ekonomicky aktivní člověk - stále tam budeš pracovat. Ten sběr ovoce je práce manuální, rozhodně bych vybírala jen mezi pracovními pojistkami (ne turistickými). Příklad - spadneš ze stromu a zlomíš si nohu. Pojišťovna bude zjišťovat, proč jsi na ten strom lezla - byla to tvoje práce - hm, ona má turistickou pojistku, tak nazdar, neplatíme.
Pojištění k platebním kartám - většinou NEbývá na pracovní pobyt s manuální činností (pokud je i na pracovní cesty, tak se tím myslí administrativního charakteru - mohou být výjimky, ale většinou je to takhle). Automaticky tam taky nebývá - buď si něco k vedení účtu doplatíš, případně je zdarma, ale musíš si o to říct. Pojištění je platné sice celoročně, ale na opakované výjezdy do zahraničí - tzn. když opustíš ČR, pojistka platí jen prvních třeba 90 (45, 180...) dní, pak přestává být účinná - buď se vrátíš do ČR a klidně znovu vycestuješ, nebo si na zbytek pobytu pořídíš jinou, standartní pojistku (datum od-do). To, kdy jsi byla na území ČR, musíš dokazovat - např. potvrzení od doktora, letenka, jakákoliv smlouva podepsaná na území ČR (musí tam být tvoje jméno, datum před odjezdem tak, aby ti to splnilo ten počet dní do dne úrazu, a místo na území ČR). Takže se na ně klidně zeptej, ale vždy nezapomeň dodat, že je tam jedeš pracovat manuálně. Jinak stejně jako tyhle pojistky k platební kartě funguje i to pojištění od Student Agency, k ISIC kartě apod.
Osobně doporučuji zřídit si pojistku pracovní s pevnými termíny - od-do. Vždy zdůrazňuj, že to bude práce manuální. Určitě si zaplať pojištění na léčebné výlohy (LV - na akutní ošetření nemoci či úrazu u lékaře, je v tom zahrnuta a případná náhradní doprava do ČR, pokud se nebudeš kvůli nemoci nebo úrazu moct vrátit domů původně plánovaným způsobem) a pojištění odpovědnosti za škodu. Dle tvého zváření je úrazové pojištění (pozor, tohle se nevztahuje k ošetření, ale případné "bolestné" - odškodnění po úrazu, popř. nemoci, pokud máš nějaké trvalé následky, rozsah se liší dle pojišťovny) a pojištění zavazadel (ne vždy se vztahuje třeba na zavazadla, která se ti ztratí při letecké přepravě, je tam stejně tak spousta výjimek, co se týče krádeží apod. - opět odkazuji na Všeobecné pojistné podmínky, ty papíry tam opravdu nejsou jen pro přiložení do kamen).
Jinak chci ještě dodat, že je dobré mít s sebou i tu kartičku pojištěnce z ČR, tzv. EHIC (European Health Insurance Card) - musí to být ta modrá s hvězdičkami. Veřejné nemocnice v EU (a i některých státech jako Chorvatsko apod.) ji berou a úhrada léčby může jít z tohoto evropského pojištění - máš s ní nárok na stejnou léčbu jako občané toho státu. Rozhodně ale nejezdi jen s ní - nezahrnuje třeba ten převoz do vlasti apod. Taktéž se v některých státech platí k EHIC něco na způsob regulačních poplatků - jejich výše může být velice rozdílná a může ti pak být případně i uhrazena z toho komerčního pojištění.
Takže vybírej s rozmyslem, konkrétní pojišťovnu, která to má nejlevnější, ti neřeknu, páč žádné srovnání nemám. Ale chtěla jsem upozornit na věci, na které je potřeba dát si pozor
holky díky všem za příspěvek,ale jelikož každý říká něco jiného tak se radši dojdu zepta osobně,to bude nejlepší.Každopádně děkuju
Reaguji na matty28: Obejdi si jednotlivé pojišťovny, ať ti udělají nabídku a pak si to srovnej. A ještě mě napadlo - přestože na pobočce by měli být ti nejpovolanější, někdy ti řeknou jen půlku nebo nepřesné informace (a ne vždy je to záměr, ale někdy to prostě neví) - neříkám, že je to tak vždy, každopádně na oficiálních infolinkách bývají spolehlivější A před uzavřením smlouvy koukni do těch VPP, a to především na "výluky", tzn. na co se ti smlouva nevztahuje.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.