Dobré odpoledne Všem,
chtěla bych začít chodit na BIVŠ v Praze na oceňování majetku pro akademický rok 2013/2014. Ale chci jít na dálkové studium a nikde jsem nenašla, jak často nebo kdy přesně probíhá výuka. Dělám ve státní správě a právě díky tomu jsem musela ukončit jednu školu, kde byla výuka pouze v pátek.
Tenhle obor je jenom na téhle škole v Praze a pak myslím, že ještě v Brně, ale to už je daleko pro mě. Proto budu ráda za každou odpověď a klidně sem pište i jiné informace týkající se téhle školy. Po dlouhé době jsem zase našla chuť jít na školu a tenhle obor se mi fakt zamlouvá ... A předem děkuji ....
U kombinovaného studia probíhá výuka na BIVŠ v sobotu a jeden všední den v týdnu (každý akademický rok to byl jiný den). Ale je to nepravidelně, tzn. že např. jeden týden je to oba dva dny, pak další dva týdny nic, další týden jenom sobota, další týden jenom všední den apod.
Já akorát vím, že ti co studovali tenhle obor byli docela rozladění, protože první dva roky měli společné stejně s ostatními a až ten třetí byl zaměřen na ně a vím, že byli i jiné problémy se studiem, ale už si nevybavuji přesně jaké.
ok.. tak moc dekuji za odpovedi.. ještě uvidim, jestli půjdu.. nevim teda jako bych to zkloubila s prací
Ahoj, tady jsem ti našla nějaké reference na Bivš od jeho studentů a absolventů, třeba ti to pomůže se rozhodnout, pakliže jsi za ten rok teda ještě nenastoupila.
Bankovní institut nenabízí moc lukrativní obory v dnešní době, kdy je v ČR nejvíce finančníků a ekonomů na světě. Obstát v obrovské konkurenci lidí z prestižních veřejných škol je nadlidský výkon. Už bych sem studovat nešla, raději bych šla do zdravotnictví nebo studovala informatiku. Škola je možná lepší než VŠFS, ale to je pořád málo, když je tu 50 ekonomických fakult. Lidi se zbláznili a chodí to studovat, neuvědomují si, že nenajdou adekvátní uplatnění. Nedoporučuju
Výhoda je, že vás tu nevyhodí, asi jako na každé soukromce-předmět si můžete zapsat za příplatek znovu. ) Škola není moc prestižní, v zahraničí (ne všude, ale ve VB a USA ano) se za nejlepší školy platí, ale tam taky dělaj přijímačky, berou třeba jen 10-20 % a studium je dost náročný, škola má stovky let tradici, prostě jiný kraj, jiný mrav-my se podobáme spíše Německu. U nás jsou soukromé školy bohužel jen dávačky pro lidi, který potřebujou, chtěj titul, a nechtěj se moc dřít a slušný byznys pro jejich majitele/akcionáře..., jsou nenáročné, berou sem každého, oproti prestižním zahraničním soukromým školám jsou též velmi levné. Já si toto vše uvědomuju, ale jsem původně jen zdravotní sestra, takže bych přijímačky jinam neudělala, potažmo studium moc nezvládla. Za mě dobrá volba.
BANKOVNÍ INSTITUT VYSOKÁ ŠKOLA a.s.jsem rad, ze jsem se nemusel ucit na prijimacky a ze tu nejsou vubec tezke zkousky a do skoly nemusim ani chodit,jen jednou za mesic.skolu bych si podruhe nevybral,sel bych na VSEM, ktera je levnejsi a taky lehka
Už rok hledám práci, asi dělám něco ***ě nebo sem jedno procento, protože 99% absolventů najde uplatnění. Ale je to pravda. Moji bývalí spolužáci už sedí v supermarketech za pokladnou nebo jsou u svýho táty ve firmě jen já mám smůlu. Když už na BIVŠ vlezete, tak jděte na IT, nic jinýho, škola nereflektuje potřeby trhu.
1)„rostředí ve většině poboček je výrazně středoškolské a nemotivující, zcela chybí základní tvůrčí činnost." 2)„Současný vysoký stav poboček je neudržitelný, neboť znemožňuje kvalitně personálně zajistit výuku na všech pobočkách." 3)„Uskutečňování studijních programů na pobočkách BIVŠ vykazuje závažné nedostatky," „Charakter poboček neodpovídá standardnímu vysokoškolskému prostředí." Taková byla zpráva AK před pár lety. Studuju na Bivš druhým rokem, ačkoli na "žijící" pobočce, tak to tu vypadá stále dost podobně jako v uvedeném hodnocení. „Obhájené bakalářské práce spíše odpovídají nárokům vzdělávacích programů vyšších odborných škol,"-Ano, je to tak. Bivš je hlavně asi pro ty, co chtěj titul rychle a snadno, to je můj názor a zkušenost.
Výuka kvalitní - tedy co se týče vyučujících. O kvalitě vzdělání se - když se na zkoušku (jednu z těch mála těžších) naučím (= jednou si všechno letmo přečtu) ze čtyřiceti stránek přednášek a ještě dostanu jedničku - mluvit bohužel nedá. Nerada bych škole dělala špatný obraz jen kvůli tomu, že je to tu stejné jako na každé jiné soukromé, ale letos končím bakaláře a mám pocit, že ve výsledku je naše vzdělání stejně trapné. Spolužáci na mě ale většinou koukají jako na exota, když jim řeknu, co si myslím.
Skola je dobra, ucitele z VSE a UK nas moc nepretezuji jako sve studenty takze super.Ale to se asi vi, ze na soukromky chodej ucit z financnich duvodu a na verejny z akademickych. Jsem rad,mit tezke zkousky tak asi nikdy nedostuduju
Na BIVŠ sem chodil rok, pak potřeboval na chvíli přerušit, klasická finanční tísen. A ty píp po mně chtěli peníze i v čase ,kdy přerušuju! Slušně jsem požádal a co na to škola? Musíte platit i v tomto období! Tak jsem je poslal do zádele. At se těma penězma za ten rok udusej.
Dodělá to každý, pokud se na to ovšem sám nevykašle. Přístup některých mých spolužáků je otřesný, myslí si, že když jim jejich zazobaný rodiče to studium zaplatí, že si můžou dovolit úplně vše.
Pokud jde školu studovat člověk z praxe, přínos je minimální. Obsah některých přednášek je na úrovni podnikových školení.
Docela neni tak tezke studovat. Protoze je to soukroma univerzita. lehce nez na statnich univerzitach
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.