Holky, můžu vás poprosit o radu, čím si mažete podpaží po oholení? Většina klasických deodorantů/antiperspirantů na to není vhodná-štípe. A když jsem si pořídila Vichy co je přímo na citlivou pokožku a po holení, tak ten mám zas pocit, že je takový lepkavý a pocení vůbec nezabrání...Děkuju.
dejničko,já po holení používám tělové mléko po depilaci od avonu.Mažu si to pokaždé po koupání a nemám s tím žádné problémy.Příjemně voní a je hydratační.Obsahuje sójové bílkoviny, habru obecnou a vrbovou kůru.Pomáhá snížit tvorbu ochlupení.Jinak žádnou jinou radu nemám.
Dnes mi přišel e-mail o antirespirantech, je to dlouhé, ale zajímavé. Myslím, že Vás to všechny bude zajímat, doufám, že se pan Vodička na mě nebude zlobit :-)))
Jednou z příčin vedoucích ke vzniku rakoviny prsu je používání ANTIPERSPIRANTU.
Většina výrobku pro osobní odsmraďování jsou tzv.
antiperspiranty deodoranty.
Jděte domu a mrkněte se na obal. Deodorant je v pohode, antiperspirant nikoli.
Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, že by antiperspirant měl mít napsáno na obalu, což bohužel není vždy pravidlem, hlavní složkou antiperspirantu je Aluminium
Chlorohydrate nebo něco tomu velmi podobného.
Důležité je v tomto případě to Aluminium! Jde o sloučeninu hliníku, jejímž úkolem je proniknout do pokožky a blokovat funkci potních žláz.
Je-li na obalu výrobku pod nadpisem složení (Ingredients) napsáno všechno možné jiné
než Aluminium, jedná se s největší pravděpodobností o pouhý deodorant, který voní, ale
neblokuje přitom proces pocení.
Důvody, proč mít z antiperspirantu obavy, milé dámy, jsou zde:
Lidské tělo využívá několik oblastí, kudy vylučuje škodliviny (toxiny): Jamky, co máte na opačné straně kolen, za ušními boltci, oblasti třísel a v podpaží.
Škodliviny jsou tudy vylučovány ve formě potu neboli perspirace.
Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, pocení zabraňují.
Potlačují schopnost těla vylučovat v podpažních jamkách přirozeným způsobem toxiny.
Tyto toxiny ovšem magicky nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je, a to do nejbližších lymfatických uzlin - v oblasti podpaží.
Jak známo, téměř všechny rakovinné nádory (tumory) prsech se objevují ve vnějším horním kvadrantu prsu. Tedy přesně tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí.
Další důkazní materiál:
Muži jsou, jak známo, méně náchylní (nikoli však imunní) k rakovině prsu vyvolané používáním antiperspirantu.
Důvodem je fakt že muži si zpravidla nevyholují podpažní jamky a většina naneseného antiperspirantu ulpí na ochlupení a není přímo nanášena na kůži.
Ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvě oholenou pokožku podpažních jamek, (k čemu je paradoxně mnozí výrobci, např. Gillette, přímo nabádají), zvyšují své riziko
ještě víc.
Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy staré pokožky a narušuje její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlé pronikání do hlubin těla.
A též si navíc uvědomte, ze hliník a jeho sloučeniny jsou na seznamu látek podezřelých z napomáhání vzniku Alzheimerovy choroby (to je ta, co vám z mozku udělá ementál
s pěknými velkými dírami, což se navenek projevuje jako předčasná, rapidně postupující senilita končící smrtí).
Ahoj všechny,
připojuji se k Marci, něco na tom bude. Mám v prsu bulku, kterou, ačkoli není zhoubná, mi mamolog chtěl vyndat. Odmítla jsem a čla k doktorovi, gynekologovi, který praktikuje čínskou medicínu. Souhlasil se mnou, že není třeba operovat, ale hlavně radil, ať nepoužívám antiperspiranty, že blokují lymfatický průtok a tím zvyšují riziko rakoviny prsu. Taky se v podpaží dost potím, ale říkám si, lepší zpocená (pach překryjí deodoranty) než nemocná nebo hůř.
Džína
Tak vůči těmto teoriím jsem dost skeptická. Třeba jednou budu litovat, ale prostě mi to nepřijde nijak podložené. Ale třeba to jednou "dokáže" dnešní generace mladých mužů, ti už se taky holí, tak až budou chlapi mít rakovinu prsu ve velkém, víme, čím to bylo. Ale fakt doufám, že ne.
Ahoj holky, jen vás chci uklidnit, abyste těmto poplašným zprávám hned nevěřily, je to jen obyčejný hoax, takže můžete být klidné. Vyjádřili se k němu i odborníci, a to takhle (převzato z hoax.cz):
Vážený pane Džubáku,
stále tuto zprávu považujte za fámu.
Nevíme nic o tom, že by existovala seriózní studie, která by nebezpečí antiperspirantů potvrzovala.
Moc zdraví
PhDr. Zuzana Joukalová
vedoucí Centra komunikace s veřejností
a tisková mluvčí Masarykova onkologického ústavu
Ze dne: 25.5.2007
Vážený pane Džubák,
zvýšené riziko onemocnění rakoviny prsu bylo popsáno v jedné nepříliš velké a kvalitní studii. S jejími závěry moc nesouhlasím - nádory prsu vznikají na základě vzájemné souhry mnoha rizikových a ochranných faktorů, jejichž kombinace u dané ženy dá určité individuální riziko onemocnět. Podrobnosti najdete na www.koc.cz - sekce pro veřejnost - riziko vzniku karcinomu prsu.
S pozdravem
As. MUDr. Jan Novotný, PhD.
Onkologická klinika VFN a 1. LF UK
Berminek
díky za odkaz,také mě tato myšlenka trápila,antirespiranta=karcinom prsu,ale ještě se zeptám na názor své mamložku.
na těch stránkách jsem našla zajímavý dotazník pro výpočet rizika..
http://www.koc.cz/pro_verejnost/vypocet.html
Ahoj, ja take nespuhlasim s teprii vzniku rakoviny z pouzivani antiperspirantu. V dnesni dobe norem a kontrol ve vyrobe by se nikdo neodvazil dat nejake latky tak moc, aby zpusobovala rakovinu!
Na souvislost mezi používáním antiperspirantu a rakovinou prsu jsem se ptala přímo na mamografickém vyšetření. Paní doktorka mě uklidnila, že jej sama používá a že v tom souvislost nevidí.
Spíš ji vadí, že obsahují hliník a jeho dlouhodové používání by mohlo mít vliv třeba na vznik Parkinsonovy choroby. Ale ani to není prý dostatečně prozkoumané.
Použít antiperspirant je pro mne denní rutina, zvykla jsem si na to stejně tak jako,že si ráno musím vyčistit zuby. Kdybych měla nad vším polemizovat zda která věc jak škodí tak bych nemohla nic. Je pravda,že se snažím občas prostřídat a čtu si složení a občas si zakoupím pánský jelikož ty většinou aluminium neobsahují...
Cituji Dejnicka: čím si mažete podpaží po oholení?
Pokud si podpaží holím večer tak si ho ničím nemažu a pokožka se mi krásně do rána sklidní. Pokud během dne tak po oholení si podpaží zapudruju dětským pudrem( zklidní mi pokožku) a pak mne nanášení antip. nebo deodor. pod paží nic nedělá.
marci ten článek není sice nejnovější a várování v něm já osobně tedy neignoruji. Někdo tady prohlásil, že by si to nemohli dovolit dát škodlivé látky do antiperspirantu... tak naivní tedy nejsem. Mohli, a také to dělají a nejenom s antiperspiranty. Kdo se skutečně zajimá o dění ve zdravotnictví, školství, politice a vědě, ví, že podvody a zločiny páchané na veřejnosti jsou hlavním obsahem jejich činností. Doktorům nevěřím, víme, že to co dělají jiným, by nikdy neudělali sobě nebo svým dětem. Protože vědí, ale nepřiznají. Já bych se nechtěla tedy dobrovolně nechat řezat, a divit se svým zdavotním problémům, takže raději v životě volím cestu žít naplno vědomě. Takže čtu složení na deo a antiperspirantech. Deodoranty nechrání sice před pocením, po nich se potí dál, ale když mám dobrou hygienu a hodně piju vodu, tak můj pot nesmrdí. Pot smrdí až po několika hodinách, kdy už se začaly rozkládat bakterie.
Cituji Dejnicka: čím si mažete podpaží po oholení?
podobně jako zucor, holím se večer, holená podpaždí nemažu, nic mě nepálí, nemám s nimi problém. Kdybych ale na čerstvě oholená podpaždí použila deo, asi by to pálilo. Deo používám až ráno, a to už je pokožka ale úplně klidná.
Ahoj holky,
přidám Vám svou vlastní zkušenost - nevím, jestli hliník v antiperspirantech způsobuje rakovinu, každopádně jsem zjistila, že konkrétně já jsem měla díky jemu problémy s ucpanými mazovými žlázami, dokonce jsem kvůli tomu byla i na mamografu, bolely mne obě podpaží, měla jsem tam zatvrdliny a pak jsem na to přišla - způsobují to antiperspiranty! hned jsem přestala používat antiperspiranty, které obsahují hliník a je po problémech.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.