Ahoj, tak už delší dobu uvažuji o vstupu k Aktivním zálohám. Problém je jen ten, že žiju dost daleko od trvalého bydliště, takže to hodlám realizovat až po přehlášení. Láká mě na tom možnost na sobě fyzicky pracovat, vzdělávat se (zajímala by mne hlavně první pomoc). Moje profese by se armádě mohla hodit v případě záplav, výskytu nákaz atd.
Tak se chci zeptat, zda někdo jste nebo jste byli příslušníky AZ a jaké to je.
Moji dva kamarádi jsou loni na stoupili pak byli na výcviku, letos měli mít taky výcvik, ale nějak jim to zkrouhli, že na ně nejsou peníze tak místo asi 5týdnů byl kratší nebo vůbec nevím. A na to když jsme se bavili o záplavách, tak řekli, že o zásahu nebo než je někam pošlou musí být min.14dní předem informováni, takže když by byly ze dne na den což bývají, tak tam vůbec nemusí. Kdybys chtěla dám Ti na jednoho z nich kontakt a on Ti poradí
Reaguji na Michaelle: Díky. Já znám jen profi vojáky a ti mě od ''záložek'' odrazují a pohrdají jimi. Myslela jsem, že to funguje podobně jako dobrovolní hasiči - když je průšvih, jedou... ale jestli je tam taková byrokracie, tak to je blbé.
Cituji lemurka: Já znám jen profi vojáky a ti mě od ''záložek'' odrazují a pohrdají jimi.
Můj přítel je voják a má to tak samo - vojáci je odsuzují a ,nadávají na ně''.
Když tak si pročti fórum na motorkářích TADY , je tam sice banda tupců, ale možná že najdeš aspoň nějakou malou odpověď na to, co hledáš..
Reaguji na kacii_: Ze všeho nejraději bych taky byla profi, ale bez pořádné protekce to nepůjde. Poprvé jsme neprošla přes drobnost u zdravotních zkoušek, poté už jsem žádný inzerát nikde neviděla a ač lidi z mého oboru přijímají, mně stále tvrdí, že volné místo není. no holt posádka si může člověka najít sama a nemusí se ptát někde na oddělení náboru.
No jeden z kluků tam šel hlavně kvůli výcviku a druhý protože vojáky a všechno okolo miluje ale pomáhat jinak nikam nechodí
Reaguji na lemurka: Jestli chceš jít k vojákům zkus udělat přijímačky na UNOB do Brna. Zdravotní testy jsou tam sice taky, ale třeba budeš mít štěstí na doktory. po přijetí nastoupíš do Vyškova na 2 měsíční výcvik (pokud by jsi šla k vojákům normálně, měla by jsi 3 měsíční výcvik) pak tu školu vzdáš a pořád jsi v armádě, pak můžeš zkusit shánět práci u armády. Určitě to bude jednodušší než se ptát na oddělení náboru jestli někde mají místo. Nevím, jestli jsem to všechno řekla úplně správně, ale vím že se to tak dělá, protože to je jednodušší cesta dostat se k vojákům a hlavně kratší ten výcvik )
Reaguji na Myam: jj, díky, ale už jsem na vejšku stará. Jednu mám 4 roky za sebou a celkem mi to stačí. Možná bych uvažovala o jednom oboru, ale jen dálkově. A to nevím, jestli jde, studovat hned od prváku dálkově. Na denní studium se fakt necítím, ale díky.
Ono je to právě tak, že nemusíš ani na tu vysokou vůbec jít, ten výcvik je totiž před tím než začne škola a pak to vzdáš) tak to tam dělají.a dálkově to studovat nejde aby ses tak dostala do armády. Teda co vím )
Reaguji na Myam: Jo tak, to mě nenapadlo. Ale slyšela jsem, že někteří si takhle odkroutili vojnu, když ještě byla povinná - udělali přijímačky na nějaký ne moc atraktivní obor, prošli Vyškovem a pak se na to vykašlali.
Taky by mě zajímalo jak moc je to časově náročné, být v aktivních zálohách. Vím, že tam jsou nějaká cvičení, ale nevím jak to ve skutečnosti probíhá, a jestli se člověk může třeba ze cvičení omluvit a nahradit si ho jindy a jinde.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.