EwikaMiluna:
Řeknu Ti, co dělám proti plaku já: při lékařské prohlídce si občas nechám tzv. "vypískovat" zuby. Je to čištění zubů pomocí vysokého tlaku vody s přidáním něčeho, co připomíná drcený mramor. Doktor Ti tímto vystříká zuby místečko po místečku a odstraní tím nejen plak, ale i zubní kámen (odstranění zubního kamene trvá o dost déle). Není to nic bolestivého (jen když se mi mezi zub a trysku zamotal jazyk, tak jsem na něm cítila vysoký tlak a bylo to nepříjemné - něco jako skotský střik - tak jsem s jazykem raději uhnula). Zuby po vyčištění vypadají fakt super a v místě, kde byl plak, jsou krásně hladké.
Majda345
ano, je to přesně tak
Neny
Janya,
děkuji za vyčerpávající informaci k pískování zubů. O té sodě bikarbonát, se mi doktor zmínil, ale netroufala jsem si to tady napsat, protože jsem si nebyla jistá. Uvedl jen, že to obsahuje téměř každá zubní pasta s vyšší abrazí. V mém případě moje zuby byly dost zažloutlé, protože nosím fixační rovnátka a i když si zuby snažím čistit dobře, tak přece jen toho plaku mám více než u lidí bez rovnátek (drží se mi na zubech sliny v místech, kde by se jinak nedržely, kdybych ta rovnátka neměla). Ten rozdíl před a po výkonu je obrovský. A právě tohle, si myslím, by mohlo pomoci EwiceMiluně, má zřejmě stejný problém.
Ještě dotaz: Jak moc abrasivní je tato aplikace? Dá se to použít cca 1x za rok, aniž by došlo k ubývání zubní skloviny? A zřejmě se to musí i umět, aby zubař zuby tímto způsobem nečistil déle, než je třeba...
Neny
holky a můžu se zepatat...to udělá doktor když nějakou takovou pigmentaci uvidí nebo si mu o to musím říct....a kolik tak stojí tato metoda?
škopinečka
Mě pískování sama navrhla moje hygienistka, aby se ze zubů odstranily všechny pigmenty. Můžeš se na to zeptat a ona posoudí, jestli je pískování nutné a vhodné nebo ne. Je to docela obřad, protože přitom to stříká všude okolo, takže jsme byly obě celé chráněné fólií a měly jsme ochranné brýle a po výkonu jsme byly celé kropenaté. Ale zuby to krásně vyčistí a projasní. Může se to dělat maximálně 2x ročně a co se týká financí, měla jsem to v rámci dentální hygieny a tu platím za hodinu cca 1100.
Škopinečka
Mě to "pískování" můj zubař navrhl sám (zřejmě když viděl ty zažloutlé zuby). Já jsem to chtěla řešit až když mi ta rovnátka sundají (před rovnátkama jsem s tím žloutnutím nikdy problémy neměla, takže to "pískování" jsem absolvovala zatím jen 2x, co mám rovnátka).
Ptala ses, kolik to stojí - u mě 550 Kč obě čelisti.
Maaya,
obřad to opravdu je. Měla jsem i ochrannou čepici na vlasy a zabalili mě půlku těla do igelitu. A obličej jsem měla jak od zubní pasty, i na čele.
tak já se zkusím na to zeptat zubařky,jestli mi něco takového doporučí nebo mně někam pošle...já mám zažloutlejší barvu zubů a navíc ještě na těch předních bílý fleky (prý od léků)...
škopinečka
Skvrny způsobené léky pískování asi neodstraní. Tímto způsobem jdou dolů jen pigmenty, které na zubech ulpívají po "barevných" nápojích, potravinách, případně cigaretách.
škopinečka
bílé skvrnky jsou většinou po nadměrném příjmu fluoridů. Nejčastěji po fluoridových tabletkách. Po lécích (hlavně Tetracyklin) nebo při horečnatých a průjmových onemocněních vznikají skvrnky tmavé, od světle hnědé až po velmi tmavě hnědou až téměř černou, někdy společně s poškozením tvaru skloviny (rýhy, atd.).
Neny
odpověděla jsem ti na některé otázky ohledně pískování do původního vlákna o Zubním plaku, ale z nějakého důvodu to sem zatím nebylo přesunuto. Mrkni se tam.
škopinečka
tak to je pravděpodobně vada, vzniklá při vývoji skloviny. To ale bohužel odstranit nelze, pouze překrytím fotokompozitem nebo fasetou. Pokud se ti výsledek až tak nelíbí, zkusila bych se popídit někde jinde, dnes jsou možnosti opravdu velké a estetický výsledek může být maximální.
A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.